Wydruk pochodzi ze strony: http://www.zemke.pl/_kurs2/_news/19/5/2114/atrakcyjna_oferta_posla_j.html

Atrakcyjna oferta posła J. Zemke dla wolontariuszy

Ze względu na duże zainteresowanie kursami komputerowymi dla seniorów – poseł Janusz Zemke zaprasza do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcieliby sprawdzić się w roli prowadzących zajęcia kursowe w ramach programu „Komputer oknem na świat”.

Ta edukacyjna inicjatywa europosła J. Zemke funkcjonuje od 2 lat, a liczba absolwentów kursów przekroczyła już tysiąc osób. Zajęcia odbywają się w ponad 20 pracowniach komputerowych usytuowanych w biurach oraz punktach informacyjnych Janusza Zemke na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Uczestnikami bezpłatnych kursów są osoby, które ukończyły 50 rok życia. Zajęcia odbywają się w 5-osobowych grupach, a ich głównym celem jest nauka obsługi komputera – w tym podstaw pracy w środowisku Windows oraz Internetu, obsługi poczty elektronicznej i komunikatorów internetowych. Jedna edycja kursu obejmuje 16 godzin zajęć i zwykle odbywa się w ciągu 4 tygodni (dwa spotkania w tygodniu).

Współpraca polegać będzie na zasadach wolontariatu, a formą podziękowania posła dla aktywnych wolontariuszy będzie zaproszenie na wycieczkę do Brukseli, połączoną ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego.

Poseł zaprasza do współpracy szczególnie studentów, absolwentów uczelni oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy szukają szansy zdobycia interesującego doświadczenia i niezbędnej praktyki.

Więcej informacji na temat współpracy udziela i zgłoszenia chętnych przyjmuje Zbigniew Welenc, asystent posła w Bydgoszczy,
tel. 52 552 96 85, e-mail: biuro.zemke@gmail.com.
Jesteśmy zainteresowani rozszerzeniem pracy wolontariuszy w prowadzeniu kursów w następujących miejscowościach:

Aleksandrów Kujawski, Bydgoszcz, Grudziądz, Golub-Dobrzyń, Koronowo, Lipno, Mogilno, Radziejów, Sępólno Krajeńskie, Świecie nad Wisłą, Toruń, Wąbrzeźno, Włocławek, Żnin.

Ireneusz Nitkiewicz
dyrektor biura poselskiego J. Zemke
w Bydgoszczy

Bydgoszcz, 13 marca 2013 r.