Wydruk pochodzi ze strony: http://www.zemke.pl/aktualnosci/_news/1/0/4255/staran_o_modernizacje_dwo.html

Starań o modernizację dworca we Włocławku ciąg dalszy

14.09.2017  O potrzebie modernizacji dworca kolejowego we Włocławku, jak i zaangażowaniu europosłów z regionu w sfinalizowanie inwestycji – informowaliśmy już nie raz. Po wyjaśnieniach resortu Infrastruktury i Budownictwa z lutego br. jest ciąg dalszy.

Europosłowie z Kujaw i Pomorza – Janusz Zemke (SLD) i Kosma Złotowski (PiS), obaj członkowie Komisji Transportu Parlamentu Europejskiego (TRAN) wysłali pismo do Andrzeja Bittela podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, doceniając przekazane informacje o zamierzeniach związanych z realizacją inwestycji we Włocławku.

Zaniepokojeni jednak brakiem zagwarantowanych środków finansowych na dokończenie modernizacji dworca – posłowie poprosili o zapoznanie ich z procesem obiecanego wystąpienia resortu o dodatkowe środki z Unii Europejskiej. Jednocześnie deputowani zdeklarowali gotowość wsparcia starań Ministerstwa i PKP, jako członkowie parlamentarnej komisji TRAN.

Pełny tekst listu europosłów

O treści listu powiadomiony został Piotr Całbecki marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj wcześniejsze informacje nt. modernizacji dworca we Włocławku TUTAJ

nim, Bydgoszcz

Dodano: 14 września 2017 r.

***

Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa z 9 października 2017 r. nie pozostawia złudzeń. Modernizacja dworca we Włocławku jest częścią projektu "Prace na linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno - Torun Główny", znajdującego się na liście rezerwowej Krajowego Programu Kolejowego pod pozycją nr 130. Obecnie trwają prace analityczne dotyczące źródeł finansowania tego przedsięwzięcia (...).

czytaj cały tekst odpowiedzi

O odpowiedzi ministerstwa, poseł Janusz Zemke poinformował prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego.

Dodano: 10 października 2017 r.