Wydruk pochodzi ze strony: http://www.zemke.pl/aktualnosci/_news/1/0/4291/mlodziez_z_ukrainy_w_bydg.html

Młodzież z Ukrainy w Bydgoszczy

2.10.2017 Przez tydzień w Bydgoszczy przebywać będzie 16 młodych osób z Ukrainy w ramach projektu Międzynarodowa Polsko-Ukraińska Szkoła Dyplomacji Kulturalnej, który jest realizowany pod honorowym patronatem Janusza Zemke.

Projekt organizuje ze strony ukraińskiej Yuliya Kravchenko, a ze strony polskiej Rafał Marcinkowski ze Slavos – Centrum Języków Słowiańskich.

Podczas pobytu w Polsce młodzi z Ukrainy poznają region kujawsko–pomorski, ale również uczestniczą w warsztatach wspólnie z uczniami bydgoskiego III LO.

Z gośćmi z Ukrainy spotkał się Ireneusz Nitkiewicz – bydgoski radny i dyrektor biura poselskiego Janusza Zemke. Mówił o samorządzie lokalnym, działaniach i inicjatywach, które podejmuje jako radny, podkreślając, że to co robi dzieje się za sprawą wielu pozytywnych osób, które z nim współdziałają.
Przedstawił również informację o funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego i pracy europosłów.

– Były ciekawe pytania dotyczące Bydgoszczy, lokalnego samorządu, inicjatywy „Wspólna spiżarnia - Jadłodzielnia Bydgoszcz”.
Gościom spodobała się Bydgoszcz, szczególnie jej architektura i to, że miasto jest bardzo zielone – relacjonował Irek Nitkiewicz.

Po Bydgoszczy oprowadzał ich Mikołaj Hetzig, autor fotografii.
 

In, Bydgoszcz, 2 października 2017 r.