Wydruk pochodzi ze strony: http://www.zemke.pl/aktualnosci/_news/1/0/4295/piotrkow_kujawski__poczat.html

Piotrków Kujawski. Początek przygody z Internetem

4.10.2017  W Piotrkowie Kujawskim odbyło się spotkanie organizacyjne dwóch grup kursantów, którzy od poniedziałku rozpoczną zajęcia w ramach projektu europosła Janusza Zemke „Komputer oknem na świat”.

W spotkaniu przygotowanym przez organizatora zajęć Arkadiusza Szczurowkiego, uczestniczył asystent eurodeputowanego Tomasz Mokos.

Program darmowych kursów obsługi komputera realizowany jest w biurach i punktach informacyjnych europosła na terenie całego województwa. Skierowany jest do pokolenia 50+, a jego celem jest walka z cyfrowym wykluczeniem.

W pracowni komputerowej ufundowanej przez Janusza Zemke w Piotrkowie Kujawskim, odbyły się już dwa szkolenia, teraz po wakacyjnej przerwie ruszają kolejne dwa kursy, które tak jak poprzednio na zasadzie wolontariatu, poprowadzi Arkadiusz Szczurowski, z wykształcenia informatyk.Podczas spotkania organizacyjnego uczestniczyli wybrali dogodne dla siebie pory zajęć oraz zaznajomili się z programem realizowanym podczas zajęć. Uczestniczący w spotkaniu Tomasz Mokos przybliżył ideę kursów oraz realizowane przez eurodeputowanego programy społeczne.

tm, Piotrków Kuj, 4 października 2017 r.