Wydruk pochodzi ze strony: http://www.zemke.pl/aktualnosci/_news/1/0/4620/grudziadz__powiatowy_konk.html

Grudziądz. Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

22.05.2018 W Szkole Podstawowej nr 20 w Grudziądzu odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, zorganizowanego przez posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke oraz Forum Równych Szans i Praw Kobiet w Grudziądzu. 

Konkurs adresowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Nad prawidłowym przebiegiem finałowych zmagań uczniów czuwała komisja w składzie: Katarzyna Ewa Hapka – przewodnicząca Forum Równych Szans i Praw Kobiet SLD w Grudziądzu, Hanna Bagniewska – członkini Forum Równych Szans i Praw Kobiet SLD w Grudziądzu oraz koordynatorka konkursu Daria Bergmann, według której uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy na temat Unii Europejskiej.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – RADOSŁAW FIGURSKI, IV LO w Grudziądzu
II miejsce – ZUZANNA WOŹNIAK, I LO w Grudziądzu
III miejsce – MARTA KUTZ, I LO w Grudziądzu.Główną nagrodę za zajęcie I miejsca – zaproszenie na kilkudniową wycieczkę do Brukseli (zwiedzanie miasta oraz siedziby Parlamentu Europejskiego) Radosławowi Figurskiemu, w imieniu posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke wręczył jego asystent Tobiasz Kobyłecki.

Dwie kolejne nagrody ufundowane przez Forum Kobiet – to vouchery do sklepów EMPiK o wartości 300 i 200 złotych.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali także dyplomy i dodatkowe nagrody, m.in. plecaki oraz materiały na temat Unii Europejskiej.

Poseł Janusz Zemke oraz członkinie Forum Kobiet zadbali też, aby każdy uczestnik finałowego etapu otrzymał nagrodę pocieszenia wraz z dyplomem potwierdzającym udział w konkursie.

Organizatorzy dziękują dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 20 w Grudziądzu za pomoc w realizacji konkursu.

Fot. organizatorów
Grudziądz, 22 maja 2018 r.