Wydruk pochodzi ze strony: http://www.zemke.pl/aktualnosci/_news/1/8/4573/chelmno__47__biegi_uliczn.html

Chełmno. 47. Biegi Uliczne

15.04.2018 Dorocznym zwyczajem Miejski Ludowy Klub Sportowy „Nadwiślanin” w Chełmnie zorganizował 47. Ogólnopolskie Biegi Uliczne - Memoriał Jana Schmeltera.

 

Podczas najstarszej imprezy biegowej na Kujawach i Pomorzu odbyło się 10 biegów na dystansach od 470 m (wokół Rynku) dla najmłodszych do 5000 m Open z podziałem na kategorie wiekowe, a jak przystało na miasto zakochanych, także 3. Bieg Zakochanych.

Także tym razem impreza przysłużyła się promowaniu aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Otrzymała należną rangę. Uczestników witał Mariusz Kedzierski burmistrz Chełmna, który sprawował patronat nad biegami, a Zdzisław Gamański starosta chełmiński wręczał nagrody zwycięzcom i doceniona została przez liczne grono pół tysiąca uczestników.Dobrym duchem biegów był Józef Welter prezes „Nadwiślanina”, wieloletni organizator Memoriału.

Poseł Janusz Zemke tradycyjnie już wspierając to szlachetne przedsięwzięcie ufundował dwa puchary i dwie nagrody dla zwycięzców, w postaci radio-odtwarzaczy. Nagrody te wręczał zawodnikom Tomasz Mokos, asystent posła.Warto dodać, że Tomasz Mokos wraz z małżonką, Jagodą wzięli udział w III Biegu Zakochanych Par w ramach 47 Ogólnopolskich Biegów Ulicznych - Memoriał Jana Schmeltera. Tomek pobiegł również w biegu głównym na 5000 m.

I miejsce w kategorii 1100 m Młodziczek U16 - zdobyła Alicja Barszcz (LUKS Serock)

I miejsce w kategorii 1300 m Młodzików U16 - zdobył Dominik Krzywdziński (UKB Szubin)

Fot. Jagoda Mokos

Chełmno, 15 kwietnia 2018 r.