Wydruk pochodzi ze strony: http://www.zemke.pl/aktualnosci/_news/1/8/4573/chelmno__47__biegi_uliczn.html

Chełmno. 47. Biegi Uliczne

15.04.2018 Dorocznym zwyczajem Miejski Ludowy Klub Sportowy „Nadwiślanin” w Chełmnie zorganizował 47. Ogólnopolskie Biegi Uliczne - Memoriał Jana Schmeltera.

 

Podczas najstarszej imprezy biegowej na Kujawach i Pomorzu odbyło się 10 biegów na dystansach od 470 m (wokół Rynku) dla najmłodszych do 5000 m Open z podziałem na kategorie wiekowe, a jak przystało na miasto zakochanych, także 3. Bieg Zakochanych.

Także tym razem impreza przysłużyła się promowaniu aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Otrzymała należną rangę. Uczestników witał Mariusz Kedzierski burmistrz Chełmna, który sprawował patronat nad biegami, a Zdzisław Gamański starosta chełmiński wręczał nagrody zwycięzcom i doceniona została przez liczne grono pół tysiąca uczestników.



Dobrym duchem biegów był Józef Welter prezes „Nadwiślanina”, wieloletni organizator Memoriału.

Poseł Janusz Zemke tradycyjnie już wspierając to szlachetne przedsięwzięcie ufundował dwa puchary i dwie nagrody dla zwycięzców, w postaci radio-odtwarzaczy. Nagrody te wręczał zawodnikom Tomasz Mokos, asystent posła.



Warto dodać, że Tomasz Mokos wraz z małżonką, Jagodą wzięli udział w III Biegu Zakochanych Par w ramach 47 Ogólnopolskich Biegów Ulicznych - Memoriał Jana Schmeltera. Tomek pobiegł również w biegu głównym na 5000 m.

I miejsce w kategorii 1100 m Młodziczek U16 - zdobyła Alicja Barszcz (LUKS Serock)

I miejsce w kategorii 1300 m Młodzików U16 - zdobył Dominik Krzywdziński (UKB Szubin)

Fot. Jagoda Mokos

Chełmno, 15 kwietnia 2018 r.