Janusz Zemke
  • Zapraszamy seniorów z Kujaw i Pomorza na bezpłatne kursy “Komputer oknem na świat”. Zgłoszenia przyjmują biura poselskie Janusza Zemke w Bydgoszczy (tel. 737 48 75 71), Toruniu (tel. 736 83 29 27), Włocławku (tel. 736 83 29 28), Inowrocławiu (tel. 736 83 29 29), Grudziądzu (tel. 736 83 29 30) oraz Piotrkowie Kujawskim (tel. 604 43 83 72).

Komunikaty

* 20 i 21 stycznia br. poseł Janusz Zemke przebywał na spotkaniach w województwie kujawsko-pomorskim:

  • 20 stycznia (piątek)

godz. 12,00 – udział w uroczystościach obchodów 72. rocznicy wyzwolenia Włocławka spod okupacji hitlerowskiej, pl. Wolnościgodz. 14,00 – spotkanie z uczestnikami kursów komputerowych, m.in. ze Związku Niewidomych i Niedowidzących we Włocławku, dla których kursy prowadzone są wg specjalnych opracowańgodz. 14,30 – konferencja prasowa, biuro SLD przy ul. Kościuszki 12 we Włocławku. Posłowi Januszowi Zemke towarzyszyli: Krzysztof Kukucki – przewodniczący Rady Miasta Włocławka i Piotr Kowal – sekretarz Rady Miejskiej SLD, zarazem asystent posła we Włocławkugodz. 16,00 – poseł wygłosił wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Radziejowie pt. "Europejska polityka bezpieczeństwa i obrony"godz. 18,00 – poseł wygłosił wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Aleksandrowie Kujawskim pt. "Europejska polityka bezpieczeństwa i obrony"

  • 21 stycznia (sobota)

godz. 9,00 – Bydgoszcz. Spotkanie robocze z asystentami posła z biur poselskich w województwie kujawsko-pomorskim;
godz. 12,00 – spotkanie z działaczami lewicy w Nakle;
godz. 18,00 – spotkanie z działaczami lewicy w Kcyni i udział w balu charytatywnym w Turzynie.

* W dniach od 16 do 19 stycznia br. odbyła się kolejna sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, a podczas niej m.in. wybory przewodniczącego, wiceprzewodniczących i kwestorów na drugą połowę kadencji PE – przeczytaj komentarz na goraco Janusza Zemke TUTAJ. Zapoznaj się z wystąpieniami posła Janusza Zemike w Strasburgu; zobacz całą agendę obrad TUTAJ.

* 17 stycznia br. Włoch Antonio Tajani (EPP) został przewodniczącym Parlamentu Europejskiego na drugą część kadencji, do lipca 2019 r. Wygrał wybory w czwartej turze uzyskując 351 głosów. Jego kontrkandydat, Gianni Pittella (S&D), zdobył 282 glosy. Wiceprzewodniczącymi Parlamentu zostali dwaj Polacy - Ryszard Czarnecki (EKR) i Bogusław Liberadzki (S&D).

* Uwaga emeryci mundurowi! Niebawem rozpocznie się wydawanie decyzji ZER o ponownym ustaleniu wysokości świadczeń. W Poradniku dla emerytów... informujemy jakie prawne działania odwoławcze można już podjąć.

* 16 stycznia br. o godz. 7,15 poseł Janusz Zemke był gościem rozmowy "Poranka" w TVN24 Biznes i Świat, gdzie wypowiedział się na temat NATO w optyce nowego prezydenta USA, mówił  także o najbliższej sesji Parlamentu Europejskiego, podczas której wybrane zostanie kolejne kierownictwo Izby i ważyć się będą losy Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej. Zapraszamy do oglądania w Internecie.

* 15 stycznia br. – Janusz Zemke uczestnicząc w zbiórce na FB zachęca do wspierania 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

* 14 stycznia br. w "Wydarzeniach" Polsatu, poseł Janusz Zemke w kontekście powitania wojsk amerykańskich w Żaganiu, powiedział: "Wojsko polskie tak naprawdę nie otrzymuje nowego sprzętu. Są tylko zapowiedzi, że coś będzie za rok, dwa, albo pięć lat, ale twarde realia dot. wyposażenia w nową broń są dzisiaj słabe".

* 13 stycznia br. w Bydgoszczy poseł Janusz Zemke zorganizował tradycyjne spotkanie noworoczne dla ok. 200 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, związanych z lewicą i realizujących programy europejskie w lokalnych środowiskach samorządowych. Zobacz zdjęcia w GALERII.

* 5 stycznia br. o godz. 20,20 w TVN24 BiS poseł Janusz Zemke był gościem "Faktów z zagranicy" pod redakcją  Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. Zapraszamy do oglądania.

* Zobacz jak wygląda rok 2017 w działalności Parlamentu Europejskiego, jakie przyjął priorytety. Obserwuj aktywność PE na Twitterze pic.twitter.com/7WYXivlc4M

* W "Poradniku dla emerytów mundurowych" nadal zamieszczamy wiele materiałów, dokumentów, artykułów i wskazówek, co powinni uczynić zainteresowani przepisami przyjętej tzw. ustawy dezubekizacyjnej, jaka obowiązuje droga odwoławcza oraz jak można zainteresować sprawą organy instytucji europejskich.

* Życzenia świąteczno-noworoczne dla posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke od Prezydenta RP Andrzeja Dudy

* 21 grudnia br. poseł Janusz Zemke był gościem programu TVN24 "Polska i Świat", gdzie skomentował planowane degradacje stopni żołnierzy i funkcjonariuszy. Zapraszamy do TVN24.

Błąd 404

Przepraszamy, wybrana strona nie istnieje.