Janusz Zemke

Komunikaty

* 19 października br. (w godz. 16,oo-19,oo) w Parlamencie Europejskim w Brukseli, z inicjatywy Grupy S&D, został zainaugurowany 18-miesięczny projekt, którego celem jest znalezienie odpowiedzi na problemy, przed jakimi stoi Unia Europejska. Projekt nazwano „Razem – Nowy kierunek dla postępowej Europy – Stań w obronie naszej przyszłości!” , czytaj więcej...

* 18 października br. poseł Janusz Zemke uczestniczył w spotkaniach z przedstawicielami Zarządu Krajowego SLD oraz debatach działaczy SLD i FMS w ramach frakcji S&D (Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów) w Parlamencie Europejskim.

* W dniach od 16 do 18 października br., na zaproszenie posła Janusza Zemke, w Belgii przebywa grupa 8 lekarzy kardiologów
i kadrochirurgów z prof. zw. dr hab. nauk medycznych Aleksandrem Gochem, kujawsko-pomorskim konsultantem w dziedzinie kardiologii. Goście posła, jako pierwsza polska grupa, odwiedzili w poniedziałek Królewskie Centrum Kardiologii w Aalst, a  we wtorek – Centrum Chorób Serca Uniwersytetu Medycznego w Brukseli.

* 12 października br. poseł Janusz Zemke był gościem porannego bloku informacyjnego Polsat News "Nowy dzień z Polsat News". Tematem rozmowy był sposób zakupu przez rząd PiS śmigłowców dla wojsk specjalnych. Zapraszamy do oglądania w internecie.

* 11 października br. o godz. 18,oo do "Popołudniowej Rozmowy Dnia" w RMF FM, gościem redaktora Marcina Zaborskiego był poseł Janusz Zemke. Zachęcamy do wysłuchania audycji w internecie. Temat: śmigłowce dla polskiej armii.

* 9 października br. w TVN24 gośćmi "Faktów po Faktach" byli Piotr Kowal, b. polityk PiS i europoseł SLD JanuszZemke.

* Warto przeczytać wywiad z posłem Januszem Zemke w "Trybunie" z 8 października pt. "Klapa Caracali"

* 8 i 9 października br. w Bydgoszczy poseł Janusz Zemke zorganizował kolejne seminarium dla 250 samorządowców z regionu kujawsko-pomorskiego oraz przedstawicieli sąsiednich województw pt. "Wyzwania i perspektywy Unii Europejskiej – lewicowa odpowiedź". Gościem i panelistą jest europoseł prof. Bogusław Liberadzki.

* UWAGA ZEMKE TEAM! Na początku grudnia (3-7 grudnia) do Brukseli, na zaproszenie posła Janusza Zemke, wyjedzie 54-osobowa grupa mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Tradycyjnie już zaproszone zostaną dwie osoby z grona ZEMKE TEAMU, których adresy e-mailowe poseł wylosował 8 października br. w Bydgoszczy, podczas seminarium dla samorządowców. Są to właściciele adresów: barbarahenryk@...pl oraz wisnia014@...pl.

* Od 3 do 6 października br. w Strasburgu obradował Parlament Europejski na sesji plenarnej, m.in. w środę, 5 października przeprowadzono debatę o prawach kobiet w Polsce. Z wystąpieniami posła Janusza Zemke na tej sesji PE można zapoznać się TUTAJ. Inne tematy posiedzenia zobacz TUTAJ.

* 5 października br. w "Wydarzeniach" Polsat News, 6 października w "Gazecie Pomorskiej", 7 października w "Expressie Bydgoskim" – można będzie zapoznać się z poglądami posła Janusza Zemke na temat zakończenia negocjacji w przetargu na śmigłowce Caracal oraz problemów roszczeń Portu Lotniczego wobec MON za korzystanie samolotów wojskowych z cywilnego lotniska w Bydgoszczy.

O zakończonym przetargu na Caracale, Janusz Zemke w "Wydarzeniach" Polsat News powiedział: – Został zmarnowany rok. Wszystko trzeba zacząć od nowa. Straci na tym wojsko i polski przemysł. Czytaj także...

* 5 października br. poseł Janusz Zemke wziął udział w audycji radia TOK FM "Co się stało?" wprost ze studia w Strasburgu, gdzie obradował  Parlament Europejski. Audycję, zatytułowaną "Dokąd odleciały Caracale", ale rozmawiano także o debacie w PE o prawach kobiet w Polsce - prowadził redaktor Maciej Zakrocki.

* 5 października br. w "Gazecie Pomorskiej" na stronie 2. opublikowana została rozmowa z posłem Januszem Zemke. Zapraszamy do czytania papierowego wydania dziennika; czytaj także TUTAJ

* 5 października br. w Parlamencie Europejskim, na posiedzeniu plenarnym
w Strasburgu - odbyła się debata
o przestrzeganiu praw kobiet w Polsce.
O godzinie 15,30 zorganizowano konferencję prasową delegacji polskich eurodeputowanych z frakcji S&D w tej sprawie.

Błąd 404

Przepraszamy, wybrana strona nie istnieje.