Janusz Zemke

Komunikaty

* 29 sierpnia br. poseł Janusz Zemke był gościem redaktor Magdy Jasińskiej w "Rozmowie dnia" na antenie radia PiK. Zapraszamy do wysłuchania audycji na stronach internetowych radia PiK.

* 27 sierpnia br. (sobota), o godz. 19,15, w telewizji Polsat News i Polsat News2  "Gość Wydarzeń". Był nim poseł Janusz Zemke.

* 26 sierpnia br. poseł Janusz Zemke, jako b. wiceminister MON i członek Komisji Beżpieczeństwa i Obrony Parlamentu Europejskiego był gościem TVN24 Biznes
i Świat, gdzie wypowiadał się na temat trwających manewrów wojsk rosyjskich, będących "sprawdzeniem  pełnej gotowości bojowej armii" we wszystkich czterech okręgach wojskowych.

* 25 sierpnia br. poseł Janusz Zemke komentował kolejne niezapowiedziane manewry armii rosyjskiej w wypowiedziach dla redaktora Krzysztofa Skórzyńskiego do "Faktów" TVN oraz dla redaktor Anity Werner do "Faktów po Południu" w TVN24.

* 18 sierpnia br. poseł Janusz Zemke
w "Otwarciu dnia" TVN24 Biznes i Świat, komentował rozpoczęte wczoraj manewry na południowym zachodzie Rosji. To już kolejne ćwiczenia armii rosyjskiej, ale po raz pierwszy
z użyciem międzykontynentalnych rakiet balistycznych RS -24 JARS, umieszczonych na mobilnych wyrzutniach, zdolnych do przenoszenia głowic nuklearnych.

* W 33. numerze tygodnika "Przegląd" z datą 16-21 sierpnia 2016 r., ukazał się wywiad z posłem Januszem Zemke, który przeprowadził redaktor Robert Walenciak. Zapraszamy do przeczytania w papierowym wydaniu pisma, a także TUTAJ.

* 15 sierpnia br. Janusz Zemke, b. wiceminister obrony, komentując fakt nadania złotego "Medalu za zasługi dla obronnności kraju" rzecznikowi MON Bartłomiejowi Misiewiczowi, powiedział w Polsat News, że jest to deprecjacja tego wysokiego dla żołnierza odznaczenia, a do złotego medalu trzeba po prostu dojść..., zachowując w nadawaniu, zgodnie z rozporządzeniem z 1991 r., kolejne jego stopnie.

* 12 sierpnia br. poseł Janusz Zemke poproszony został o wypowiedź na temat obrony terytorialnej dla "Faktów" TVN.

* 9 sierpnia br. o godz. 16,40, poseł Janusz Zemke był gościem redaktora Macieja Zakrockiego w audycji "Co się stało?" w radiu TOK FM. Poseł rozmawiał telefonicznie z Borów Tucholskich, gdzie przebywa na urlopie.

* 5 sierpnia br. o godz. 12,15 nadano audycję publicystyczną radia Pomorza i Kujaw, a w niej dyskutowano o wizycie papieża, uchodźcach, przyczynach terroryzmu we współczesnym świecie. Gośćmi byli  eurodeputowani: Janusz Zemke (telefonicznie z Borów Tucholskich) oraz ze studia w Bydgoszczy –  Tomasz Zwiefka i Kosma Złotowski. Audycję prowadził redaktor Robert Erdmann.

* 3-5 sierpnia br. – zapraszamy do lektury tekstów w zakładce "Poradnik dla emerytów...", gdzie zamieszczony jest projekt ustawy z 12 lipca br. dot. zmniejszenia emerytur mundurowych, listy ZG SEiRP i NSZZ Policjantów do ministra Mariusza Błaszczaka, opinie prawne adwokatów Marka Chmaja i Kacpra Matlaka, informator Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych, wypowiedź wiceministra MSWiA   Jarosława Zielińskiego oraz ciekawe publikacje na ten temat.

* 25 lipca br. – Parlament Europejski i jego komisje mają obecnie przerwę urlopową. Posłowie zaplanowali wznowienie prac w komisjach od 22 sierpnia, a kolejna sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbędzie się 12 września br. Poseł Janusz Zemke odpoczywa tradycyjnie w Borach Tucholskich, a w wielu jego biurach i punktach informacyjnych w Kujawsko-Pomorskiem odbywają się wakacyjne bezpłatne kursy dla seniorów z cyklu "Komputer oknem na świat".

* 21 lipca br. o godz. 15,00 w telewizji TVN24 Biznes i Świat, poseł Janusz Zemke komentował bieżące wydarzenia na świecie, w tym kontrowersyjne wypowiedzi kandydata na prezydenta USA Donalda Trumpa, dot. jego przyszłej polityki wobec NATO i Rosji. Warto oglądać!

Błąd 404

Przepraszamy, wybrana strona nie istnieje.