Janusz Zemke

Komunikaty

* UWAGA ZEMKE TEAM! Na początku grudnia (3-7 grudnia) do Brukseli, na zaproszenie posła Janusza Zemke, wyjedzie 54-osobowa grupa mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Tradycyjnie już zaproszone zostaną dwie osoby z grona ZEMKE TEAMU, których adresy e-mailowe poseł wylosuje 8 października br. około godz. 15 w Bydgoszczy, podczas seminarium dla samorządowców.

* 8 i 9 października br. w Bydgoszczy poseł Janusz Zemke organizuje kolejne seminarium dla 150 samorządowców z regionu pt. "Wyzwania i perspektywy Unii Europejskiej – lewicowa odpowiedź".

* 26 września br. poseł Janusz Zemke weźmie udział w konferencji pt. „Służby mundurowe w społeczeństwie obywatelskim”, która odbędzie się w Warszawie w hotelu „Gromada” (godz. 10.oo–17,oo). Jej organizatorem jest Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP. Poseł wygłosi referat w panelu dyskusyjnym na temat „Prawa i obowiązki żołnierza i funkcjonariusza wobec współczesnych zagrożeń”, czytaj więcej...

* 15 września br. o godz. 8,30 na antenie radia Pomorza i Kujaw, gościem redaktor Magdy Jasińskiej w "Rozmowie dnia" był – ze studia w Strasburgu – poseł Janusz Zemke.

* 14 września br. o godz. 10,10 poseł Janusz Zemke zaproszony został przez Polsat News do skomentowania szans przygotowanych przez różne frakcje parlamentarne projektów rezolucji  w sprawie praworządności w Polsce. W Strasburgu dziś w południe odbyło się głosowanie i przyjęcie przez Parlament Europejski rezolucji ws. sytuacji w Polsce, która wprawdzie nie niesie dotkliwych konkretnych  konsekwencji, ale psuje wizerunek i osłabia pozycję negocjacyjną Polski. Rezolucję przyjęto 510 głosami, przy 160 głosach przeciw i 29 wstrzymujących się.

* 13 września br. do materiału publicystycznego "Czarno na Białym" TVN24 nagrano w Strasburgu wypowiedź posła Janusza Zemke nt. polityki MON wobec kombatantów. Emisja o godz. 20,20.

Poseł Janusz Zemke ostro skrytykował odmowę MON awansowania na wyższy stopień wojskowy prof. Leszka Żukowskiego, majora, powstańca warszawskiego, prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK.

* Od 12 do 15 września br. w Strasburgu obradował Parlament Europejski. Wśród tematów: 13 września – debata na temat wpływu sytuacji w Polsce na przestrzeganie praw podstawowych i zasad praworządności oraz następnego dnia głosowanie nad rezolucją w tej sprawie; 14 września – orędzie J.C. Junckera o stanie Unii Europejskiej. Zobacz wystąpienia posła Janusza Zemke podczas sesji PE; cała agenda obrad TUTAJ

* 9 września br. poseł Janusz Zemke uczestniczył w programach informacyjnych i publicystycznych – w TVN24 "Fakty po południu" o 16,00, w TVN  "Fakty" o 19,00 oraz w Polsat News o 21,30 "TAK czy NIE?" (w dyskusji z wiceministrem MON Bartoszem Kownackim). Zapraszamy do oglądania programów w Internecie.

Poseł Janusz Zemke stwierdził w "Faktach po południu", że "powołanie nowego dowódcy GROM spoza tej grupy zawsze jest obarczone dużym ryzykiem".

* 9 września br. zachęcamy do sięgnięcia po "Dziennik Trybuna", gdzie zamieszczony jest wywiad z posłem Januszem Zemke pt. "Zdolny do wszystkiego".

* 8 września 2016 r. licznik strony internetowej posła Janusza Zemke odnotował 6 milionów odsłon. Dziękujemy!

* 7 września  br. w portalu fakty.interia.pl ukazała się publikacja redaktor Agnieszki Waś-Tureckiej pt. "Mission: Impossible" Junckera" . Jednym z komentatorów jest poseł Janusz Zemke. Przyczynkiem artykułu jest przewidziane na 14 września br. orędzie o stanie Unii Europejskiej, jakie przed Parlamentem Europejskim wygłosi przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

* 6 września br. w papierowym wydaniu regionalnych gazet ("Gazeta Pomorska", "Głos Wielkopolski") ukazał się wywiad z posłem Januszem Zemke pt. "Pierwszą ofiarą Brexitu będzie Polska i Polacy". Rozmawiał redaktor Jacek Deptuła.

* 30 sierpnia br. o godz, 12,15 w radiu PiK, wprost ze studia w Brukseli – poseł Janusz Zemke uczestniczył w audycji publicystycznej Roberta Erdmanna, wraz z kujawsko-pomorskimi eurodeputowanymi Tadeuszem Zwiefką i Kosmą Złotowskim. Zapraszamy do słuchania audycji w internecie.

Błąd 404

Przepraszamy, wybrana strona nie istnieje.