Wydruk pochodzi ze strony: http://www.zemke.pl/inicjatywy_regionalne/_news/8/1/3132/rozpoczeto_kolejny_nabor_.html

Rozpoczęto kolejny nabór studentów na staże u Janusza Zemke

Rozpoczął się kolejny nabór studentów na staże europejskie w zagranicznych oraz krajowych biurach europosła Janusza Zemke.

 

Warto przypomnieć, że w minionej kadencji europarlamentu w programie staży i praktyk studenckich organizowanym przez Janusza Zemke wzięło udział 195 studentów z naszego regionu.

Wnioski o przyjęcie na staż, zawierające CV oraz list motywacyjny, należy przesłać do 17 października 2014 r. na adres e-mail: t.pulawski@onet.eu.

Program staży skierowany jest do studentów, którzy nie ukończyli 25 roku życia i studiują na uczelniach publicznych i niepublicznych, mających główną siedzibę w województwie kujawsko-pomorskim.

Preferowane kierunki studiów to: prawo, politologia, stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, europeistyka, logistyka, transport, turystyka i rekreacja.

Kandydaci powinni legitymować się średnią ocen minimum 4,0 i biegle posługiwać się językiem angielskim.

Dla osób ubiegających się o wyjazd do Brukseli lub Strasburga mile widziana będzie dodatkowo znajomość języka francuskiego. Preferowane będą także osoby, które mogą pochwalić się udokumentowaną aktywnością i zaangażowaniem w działalności społecznej i obywatelskiej.

Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminach oraz w poniższych plikach:

staże krajowe 2014
staże zagraniczne 2014

 

Tomasz Puławski
asystent posła

Bydgoszcz, 9 października 2014 r.