Wydruk pochodzi ze strony: http://www.zemke.pl/inicjatywy_regionalne/_news/8/5/1075/ostatni_przed_wakacjami_s.html

Ostatni przed wakacjami stażyści rozpoczęli staż w Brukseli

W brukselskim biurze posła Janusza Zemke od 14 czerwca br. rozpoczęły staż dwie studentki z naszego regionu – Marta Szkopińska oraz Natalia Napierała.

Marta Szkopińska od urodzenia związana jest z Toruniem. Aktualnie jest studentką stosunków międzynarodowych i administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Natalia Napierała pochodzi z Nakła, a obecnie studiuje finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Stażystki są niezwykle aktywnymi osobami i stale angażują się w rozmaite przedsięwzięcia i inicjatywy.

Marta Szkopińska (na fot. obok) nie kryje swoich zainteresowań dziennikarstwem. Efektem tego były między innymi staże w Radiu ZET oraz toruńskim oddziale TVN24. Obecnie Marta pracuje Telewizji Kablowej Toruń, a jej głównym zajęciem jest przygotowanie i prowadzenie programu Toruńska Racja Stanu.

Natalia Napierała (na fot. obok) swoje zainteresowania koncentruje wokół zagadnień funkcjonowania samorządów w Unii Europejskiej oraz finansów samorządów. Na uczelni angażuje się w działalność studenckiego koła finansów samorządowych i podatków TAX. Była także jednym ze współorganizatorów majówki podatkowej – cyklu wykładów, warsztatów i dyskusji o tematyce podatkowej.

Stażystki będą pracowały w Brukseli do 14 lipca.

Potem nastąpi przerwa wakacyjna, a kolejni stażyści przyjadą do Brukseli we wrześniu.

Tomek Puławski

asystent posła ds. staży

Bydgoszcz, 18 czerwca 2011 r.