Wydruk pochodzi ze strony: http://www.zemke.pl/inicjatywy_regionalne/_news/8/5/959/staz_w_pe_rozpoczelo_dwoc.html

Staż w PE rozpoczęło dwóch następnych studentów z Kujawsko-Pomorskiego

2 maja br. w brukselskim biurze posła Janusza Zemke rozpoczęło staż dwóch kolejnych studentów z naszego regionu – Radosław Rajnert i Marek Owsianny.
 

Radosław Rajnert (na fot. obok) pochodzi z Wołuszewa niedaleko Ciechocinka i jest studentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na kierunku turystyka i rekreacja. Ponadto, na toruńskim uniwersytecie, Radek studiuje także zarządzanie na specjalizacji business administration z wykładowym językiem angielskim.

Marek Owsianny, pochodzący z Bydgoszczy, jest studentem ostatniego roku politologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego oraz drugiego roku prawa na UMK w Toruniu.

Obaj stażyści są niezwykle aktywnymi osobami i stale angażują się w rozmaite przedsięwzięcia i inicjatywy.

Jak podkreśla Radek Rajnert, jednym z jego głównych zainteresowań jest turystyka, a w szczególności turystyka biznesowa oraz jej aspekty ekonomiczne. Od ponad dwóch lat działa w kole naukowych Copernicus Adventure Club, pomagając w realizacji projektów związanych z turystyką szczególnie o charakterze lokalnym. Efektem jego zaangażowania w działania koła było między innymi oddelegowanie do reprezentowania UMK w Parlamencie w Brukseli.

Marek Owsianny od dwóch lat aktywnie działa w bydgoskim Studenckim Forum Business Centre Club, gdzie między innymi pełnił funkcję wiceprzewodniczącego tej organizacji.

Ponadto Marek ma za sobą praktykę dziennikarską, w tym współpracę z redakcją dziennika „Express Bydgoski” oraz tygodnika „Polska Zbrojna”.

Studenci z Kujaw i Pomorza będą pracowali w Brukseli do 2 czerwca.

Tomek Puławski
asystent posła ds. staży

Bydgoszcz, 6 maja 2011 r.