Janusz Zemke
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

GALERIE FOTO

Obraz 4897

Uważam, że...

Senator Kogut to precedens

 – Senat podjął tę decyzję w głosowaniu tajnym o niewyrażeniu zgody na aresztowanie senatopra Stanisława Koguta, mimo że ten zrzekł sie immunitetu i że prokurator wystąpił o areszt dla pana senatora. Tymczasem jego koledzy ocenili, że te zarzuty są tak słabe, że nie ma sensu tego robić lub też doszli do wniosku, iż należy bronić swojego kolegi do upadłego.

Głosowanie w Senacie nad wnioskiem prokuratury o zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta z PiS wygladało tak, że "za" wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, "przeciw" było 37, a 19 "wstrzymało się" od głosu.

PO ma 32 senatorów, więc jeżeli prześledzić wyniki głosowania, to koledzy z PiS byli bardzo łaskawi dla senatora Koguta.

Czy będzie to niebezpieczny precedens - zobaczymy. Obserwujmy, co się będzie działo w sprawie parlamentarzystów z innych ugrupowań. Zobaczymy, czy będziemy mieli dwie kategorie parlamentarzystów, takich, których się broni do upadłego, ponieważ są swoi, i tych z drugiej kategorii, z obozu przeciwnego.

Ponieważ wniosek złożyła prokuratura, którą kieruje Zbigniew Ziobro, to ta decyzja Senatu oznacza także, że senatorowie PiS-u nie mają zaufania do jakości wniosków przygotowywanych przez prokuraturę pod kierownictwem ministra sprawiedliwości z PiS.

Janusz Zemke

Warszawa,

19 stycznia 2018 r.

***

Czytaj całość »

GALERIA STAŻYSTÓW POSŁA J. ZEMKE

Obraz 2138

Polska Prezydencja w Radzie UE

1 stycznia 2012 r. po raz siódmy w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej przejęła DANIA. Tym samym zakończyło się, sprawowane od 1 lipca 2011 roku polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Czytaj całość »

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

W UNII EUROPEJSKIEJ

* W UE na jednego emeryta pracuje teraz czterech Europejczyków. W 2020 r. będzie ich pięciu, a w 2060 r. tylko dwoje.

* Średni wiek przejścia na emeryturę w 2010 r. to 61,4 lata.

* Przewidywana dziś długość życia mężczyzn to 76 lat, kobiet - 82. W 2060 r. będzie to już 84 lata dla mężczyzn i 89 lat dla kobiet.

* Odsetek liczby osób pracujących w porównaniu do liczby osób powyżej 75 roku życia wzrośnie z 25,4 proc. dziś do 53,5 proc. w 2060 r.

* W 2060 r. wydatki publiczne związane ze starzejącym się społeczeństwem będą wynosić już 4,75 proc. PKB, a wydatki związane z emeryturami 2,4 proc. PKB.

Czytaj całość »

Kurs obsługi komputera

Obraz 1637

EUROPEJSKIE DROGI – radio Pomorza i Kujaw

Polecamy Państwu wysłuchanie audycji Wojciecha Sobocińskiego pt. "Europejskie drogi", które cyklicznie nadawane są w środy o 12,15 na antenie Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. 

 

Czytaj całość »

Licznik odwiedzin

9834654
Obecnie stronę przegląda
75 użytkownik(-ów)
  • RSS RSS: Aktualności
  • RSS RSS: Komunikaty
  • * UWAGA członkowie grupy ZEMKE TEAM! 10 lutego br. w swym bydgoskim biurze poseł Janusz Zemke wylosował właścicieli dwóch adresów e-mailowych, zapisanych w bazie grupy, których zaprosi na wyjazd do Strasburga (od 14 do 18 kwietnia 2018 r.) Są to: halina.piechocinska@...pl oraz koletaj@...pl * Gratulujemy!

Komunikaty

* 16 lutego br. o godz. 20,20 poseł Janusz Zemke (SLD) i Marian Piłka (Prawica Rzeczpospolitej) byli gośćmi redaktora Piotra Kraśki w "Faktach z zagranicy" TVN24 Biznes i Świat.

* 15 lutego br. o godz.19.oo wyemitowana została w TVP3 Bydgoszcz "Rozmowa dnia", nagrana w czasie pobytu posła Janusza Zemke w Bydgoszczy. Tematem było funkcjonowanie Grupy Wyszehradzkiej. Obok posła Janusza Zemke (SLD), w rozmowie uczestniczył europoseł Kosma Złotowski (PiS).

* W "Poradniku dla emerytów..." zamieściliśmy tekst uzasadnienia do postanowienia-wniosku do Trybunału Konstytucyjnego trojga sędziów SO o stwierdzenie zgodności z Konstytucją ustawy z 16 grudnia 2016 r. Warto przeczytać!

* 15 lutego br. w Warszawie, poseł Janusz Zemke uczestniczył w spotkaniu organizacyjnym z kierownictwem Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych dot. konferencji "Represje wobec emerytowanych funkcjonariuszy policji i żołnierzy w Polsce", która odbędzie się w Parlamencie Europejskim w Brukseli 28 lutego br.

* 12 lutego br. o godz. 7,40 w programie "Nowy dzień z Polsat News" wziął udział poseł Janusz Zemke. Program emitowany był równocześnie w stacji TV Polsat i Polsat News. Zapraszamy do oglądania w internecie oraz fragmentu w kolumnie obok.

* 10 lutego br. w Maksymilianowie odbył się V Bal Charytatywny bydgoskiego Stowarzyszenia Piecza. Zaproszenie do Brukseli przekazane przez posła Janusza Zemke na licytację na balu zdobył Jan Szwagrzyk, a wpłacone pieniądze zasilą fundusz pomocy dzieciom, podopiecznym Stowarzyszenia.

* UWAGA członkowie grupy ZEMKE TEAM! 10 lutego br. o godz. 10,oo w swym bydgoskim biurze poseł Janusz Zemke wylosował właścicieli 2. adresów e-mailowych, zapisanych w bazie grupy, których zaprosi na wyjazd do Strasburga od 14 do 18 kwietnia 2018 r. Są to: halina.piechocinska@...pl oraz koletaj@...pl

* 9 i 10 lutego br. poseł Janusz Zemke przebywać będzie w województwie kujawsko-pomorskim:

  • 9 lutego – SOLEC KUJAWSKI:

Godz. 11.oo – spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych Solca Kuj. w Ratuszu przy ul. 23 Stycznia 7

Godz. 12.oo – "Lekcja europejska" dla młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Soleckim Centrum Kultury przy ul. Bojowników o Wolność i Demokrację 1

Godz. 13.3o – wizyta w Szkole Podstawowej nr 1 w Solcu Kujawskim, której nowoczesne wyposażenie dostosowane jest do potrzeb rehabilitracji uczniów niepełnosprawnych, np. sala światła, ul. Tartaczna 25

Godz. 17.oo – wykład o problemach i przyszłości Unii Europejskiej dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Biblioteka Publiczna przy ul. 23 stycznia 9

  • 10 lutego – BYDGOSZCZ:

Godz. 10.oo – losowanie 2 adresów e-mail z grona członków ZEMKE TEAM, ich właściciele zaproszeni zostaną do Strasburga, biuro poselskie Janusza Zemke w Bydgoszczy, ul. Paderewskiego 28/2

Godz. 11.oo – spotkanie z byłymi żołnierzami zawodowymi WP na temat perspektyw europejskiej polityki bezpieczeństwa i obrony, Hotel Maraton, ul. Powstańców Warszawy 13

Godz. 13.oo – nagranie materiału do programu Grażyny Rakowicz  TVP3 Bydgoszcz, wspólnie z europosłem Kosmą Złotowskim nt. Grupy Wyszehradzkiej. Program wyemitowany będzie 15 lutego br. o godz. 19,oo.

* 7 lutego br. FSSM  powzięła informację, iż jeden z sędziów rozpatrujących odwołania funkcjonariuszy dotkniętych ustawą z 2016 r. zwrócił się Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie konstytucyjności tej ustawy, a to na nieokreślony czas wstrzyma rozpatrywanie odwołań, cytujemy już jedną z decyzji SO o zawieszeniu postępowania z 1 lutego br., czytaj więcej...

* Tygodnik "Pałuki i Ziemia Mogileńska" zamieścił nieprawdziwe informacje na temat kosztów stażu europejskiego u posła Janusza Zemke, czytaj więcej..., oczekujemy sprostowania! Reakcja na prośbę o sprostowanie zamieszczona w lutowym wydaniu pisma – TUTAJ

* Od 5 do 8 lutego br. obradował w Strasburgu Parlament Europejski. Poseł Janusz Zemke zabrał głos w dwóch kwestiach, czytaj TUTAJ. Zobacz agendę posiedzeń parlamentarzystów TUTAJ

2 lutego br. podczas balu charytatywnego Stowarzyszenia "Serduszko na dłoni" w Bydgoszczy zlicytowane zostało zaproszenie dla 2 osób do Brukseli, przekazane przez posła Janusza Zemke. Zwycięzca licytacji Bogdan Dzakanowski wraz z żoną odwiedzą siedzibę Parlamentu Europejskiego, a uzyskane pieniądze zasilą fundusz pomocy dla dzieci.

* 30 stycznia br. – pełnomocnik Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Andrzej Rozenek otrzymał informację od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o skierowaniu obywatelskiego projektu ustawy do 1. czytania w Sejmie, czytaj więcej...

Sonda

Jak PE powinien wpływać na przyszłość Europy?

Komentarz na gorąco...

Nierealna efektywność energetyczna w sprawozdaniu PE

– Podczas zakończonych dopiero co obrad Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, wypowiedziałem się na temat sprawozdania Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii dotyczącego zmiany dyrektywy PE i Rady Europejskiej w sprawie efektywności energetycznej.

Zgadzając się z ogólnymi celami sprawozdania, niestety, nie mogłem poprzeć jego ostatecznego kształtu.
Rozumiem, że powinniśmy sobie stawiać ambitne cele i dążyć do poprawy efektywności energetycznej. Wydaje mi się jednak, że przyjęte założenia, by do 2030 roku podnieść efektywność energetyczną, aż o 35 proc. jest założeniem iluzorycznym!

Nie powinniśmy przyjmować rozwiązań prawnych, które kierunkowo wydają się słuszne, jednak w praktyce będą nierealne do osiągnięcia, spowodują zastosowanie wielu wyjątków dla różnych sektorów gospodarki.

Moim zdaniem, przyjęte rozwiązania mogą doprowadzić do ubóstwa energetycznego, gdyż łatwiej redukuje się zużycie energii, w przypadkach, gdy jest ono bardzo wysokie, jak ma to miejsce w wielu krajach; zaś znacznie trudniej w państwach, które dopiero dynamicznie się rozwijają, gdyż rozwój ten także wymaga zużywania energii.

Janusz Zemke

Strasburg,
18 stycznia 2018 r.

***

Czytaj całość »

GALERIA LAUREATÓW KONKURSÓW

Obraz 1247

FUNDACJA im. JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO

Obraz 1323

Strona Komisji Europejskiej po polsku

* Funkcjonuje specjalna strona internetowa Komisji Europejskiej w języku polskim. Zapraszamy do korzystania z jej treści TUTAJ

Staże i wizyty naukowe
w Parlamencie Europejskim

Pragnąc wnieść swój wkład w rozwój edukacji europejskiej i szkolenie zawodowe oraz umożliwić obywatelom poznanie zasad funkcjonowania instytucji, Parlament Europejski oferuje różne rodzaje staży i „wizyt naukowych” w Sekretariacie Generalnym PE oraz w innych instytucjach europejskich.

Czytaj całość »

Kalendarz

18 Lutego 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą: Konstancja, Zuzanna i Albert
Do końca roku zostało
316 dni.

Internauci piszą...

Strona: 1, ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 z 42

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Listopadowe kotylionowe święto?

Tak się jakoś u nas w Polsce wydarzyło, że aktualnie władzę w RP sprawują historycy, prezydent, premier. Nie omieszkam wspomnieć, iż doradcy, to również ludzie, którym historia nieobca.

Pan Prezydent Komorowski dla uczczenia święta 11-listopada zaproponował biało-czerwone kotyliony - ZOBACZ. Wpięte 11 listopada w klapy płaszczy, kurtek, marynarek - kotyliony, miałyby być znakiem radości z wielkiego sukcesu Polaków.

Nazwa kotylion faktycznie kojarzy się z zabawą, radością ZOBACZ. Nie jestem historykiem ale zaproponowana przez Pana Prezydenta nazwa kotylion, jest niejednoznaczna. Właściwa tutaj byłaby rozeta-kokarda, którą z dumą nosili walczący o niepodległość - Legiony Polskie we Włoszech, powstańcy Powstania Listopadowego i Powstania Wielkopolskiego ZOBACZ. Nie lepiej byłoby przy powadze Święta 11 listopada nawiązać do historii i używać nazwy rozeta-kokarda?

Tak na marginesie, trudno będzie zrobić i wpiąć w klapy kurtki kotylion zabawy i radości stoczniowcowi, któremu „padły” miejsca pracy – stocznie. Nie przypnie jej  też robotnik upadającego FSO Warszawa, jak również pozytywnie zweryfikowani pracownicy służb, których oszukano w majestacie prawa, pozbawiając części emerytur.

Ja osobiście zrobię rozetę-kokardę i wepnę w dniu listopadowego świętą w klapy płaszcza, bo to brzmi dumnie, poważnie, symbolizuje walkę o lepsze jutro. Nie zapomnę też wywiesić biało-czerwonej flagi – symbolu naszej państwowości.

obywatel RP (adres do wiadomości posła, 10 listopada 2010 r.)

PS
Z okazji Święta proszę przyjąć Najlepsze Życzenia.

***
 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Często oglądam tę stronę

* Szanowny Panie Europośle.
Często oglądam Pana internetową stronę. Podziwiam za profesjonalizm zespołu. Wszystko bardzo czytelne. Aktualne wiadomości, informacje o pracach Parlamentu, działalności Pana w regionie, piękne aktualne zdjęcia itd. Gratulacje dla Pana i Pana Zespołu. Pozdrawiam (adres do wiadomości posła, 3 listopada 2010 r.)

 

 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Farsa to czy koszmarny sen?

Szanowny panie pośle,
pisze do pana, chociaż muszę się przyznać, że wcześniej nie popierałem SLD, pewnie z uwagi na to, iż uległem swego rodzaju komunofobii. Pisze gdyż chcę powiedzieć, że w porównaniu z rządami SLD, to co dzieje się obecnie – nie wiem nawet jak kulturalnie ująć w ramy słowne. Mój zasób słów jest za ubogi. Nie wiem czy to farsa, czy jakiś koszmarny sen?

Za kadencji pana partii, podobne plugastwa nie miały miejsca. Wiem, pewnie mądry Polak po szkodzie. Chciałbym także aby pan wiedział, że to jest pierwszy taki mój wpis, jeśli chodzi o politykę.
I zapewniam, że od tej pory SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ ma moje całkowite poparcie. Dziękuję za poświęcony mi czas. Pozdrawiam i życzę jak najlepszego pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji.
Z poważaniem (adres do wiadomości posła, 29 października 2010 r.)

***


 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Wyzbyć się nienawiści

Szanowny Panie Europośle,
dobrze się stało, że dzisiaj w Sejmie odważnie wypowiedział się o PiS-e kol. Napieralski. Takich wystąpień powinno być więcej. Gros ludzi czeka na przerwanie tej gadaniny, szczególnie J. Kaczyńskiego. Jasno postawione sprawy i wyzbycie się nienawiści, to dobra droga dla SLD. Pozdrawiam zb (adres do wiadomości posła, 21 października 2010 r.)

***

 


Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Skargi do Trybunału i apelacje emerytów służb

*Szanowny panie, z wielką ciekawością przeczytałam tytuł polecanej przez pana wiadomości dotyczącej funkcjonariuszy BIURA "W" MSW. Niestety, oczy i wiek zrobiły swoje i nie umiem wyciągnąć wniosków z tych danych, które figurują na stronie zbfsop. Czy to jest korzystna dla nas wiadomość, czy mamy szansę na poprawę dotychczasowej sytuacji? Może kolezanki i koledzy, którzy przezczytają moją prośbę zabiorą głos w tej sprawie i napiszą jak to rozumieć?
zweryfikowana funkcjonariuszka, 12 września 2010 r.

 

 


 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Czy ustawa została już zaskarżona do Strasburga?

* Witam serdecznie! Mam do Pana pytanie i prosiłbym o konkretną odpowiedź - tak lub nie: czy ustawa w sprawie zmniejszenia emerytur byłym policjantom została zaskarżona do Strasburga? Pytam, bo zastanawiam się nad zapłaceniem 200 zł do Związku Byłych Funkcjonariuszy Służb Ochrony Państwa. Z góry dziękuję za odpowiedź. (dane adresowe do wiadomości posła)

***
Szanowny Panie,
w sprawie obniżenia emerytur policyjnych złożonych zostało dotychczas około 500 skarg przez osoby, które uznały, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ostatecznie zamyka dalszą drogę przed sądami polskimi. Ponadto skargę zbiorową złożyło Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych, jako pokrzywdzona organizacja pozarządowa, co jest również dopuszczalne. Skargi te zostały przez Europejski Trybunał Praw Człowieka przyjęte i zarejestrowane.

Ponadto około 14.000 emerytów złożyło pozwy do Sądu Okręgowego w Warszawie. W pozwach tych skarżący odnoszą się do:

- zastosowania "odpowiednio", jak mówi ustawa nowelizująca art. 15 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym Funkcjonariuszy Policji...,
czyli naliczenia 40% za pierwsze 15 lat służby, co jest interpretacyjnie uzasadnione (opinie wybitnych konstytucjonalistów, wypowiedź Teresy Liszcz przed Trybunałem Konstytucyjnym przez nikogo nie zakwestionowana), a co uparcie ignoruje Zakład Emerytalny MSWiA;
- zaliczenia (bez podstawy ustawowej) niektórych formacji i stanowisk do kategorii "organów bezpieczeństwa państwa" (np. WSO MSW w Legionowie, komendantów powiatowych i wojewódzkich MO itd.). Warto zajrzeć TUTAJ

Osoby te muszą doprowadzić swoje procesy do prawomocnych orzeczeń w II instancji - przed Sądem Apelacyjnym, aby mogły złożyć skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Związek Byłych Funkcjonariuszy Służb Ochrony Państwa utworzył fundusz pomocy prawnej (podobnie SEiR Policyjnych), przeznaczony na opłacenie adwokatów za przygotowanie pozwów do ETPCz i ewentualnego zastępstwa procesowego przed tym Trybunałem. Każdy musi sam zdecydować czy przekazać pieniądze na ten cel.

Może też być tak, że jeśli któraś ze złożonych już spraw zostanie wygrana przed Trybunałem - władze RP mogą wycofać się z tej spornej ustawy i wtedy dalsze rozpatrywanie indywidualnych skarg przez Trybunał będzie bezprzedmiotowe.

Proszę śledzić zapisy na stronie internetowej Stowarzyszenia EiRP www.seirp.pl, które jest na bieżąco i najaktywniej prowadzi postępowanie w powyższej sprawie.

Na tej stronie znajduje się także wzrór apelacji do Sądu Apelacyjnego w Warszawie w sprawach dotyczących zmniejszenia emerytur w oparciu o ustawę zmieniającą.

Pozdrawiam

Janusz Zemke
8 września 2010 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Będą grzeczni?

* Premier Donald Tusk spotkał się z kierownictwami Otwartych Funduszy Emerytalnych, a wiec przedstawicielami środowiska, dla którego w dyskusji o pieniądzach nie ma mowy (i słusznie) o jakichkolwiek sentymentach, tym bardziej o uległości.

Co miał do powiedzenia premier ,,rekinom” finansjery, którym polski system prawny powierzył nasze, przyszłych emerytów, miliardy złotych? Upominał, prosił i groził.

Upominał za nadmierną dbałość o interesy funduszy, a niedostateczną o przyszłych emerytów. Prosił o poprawę w postępowaniu i zachowaniu. Na koniec groził, że jeśli nie nastąpi poprawa, to rząd (czytaj premier Donald Tusk), przystąpi do działania.

Reprymenda jak w stosunku do dzieci z klas od I do III. Możemy tylko domyślać się rechotu pań i panów prezesów po wyjściu ze spotkania. Postępowanie, obliczone na zrobienie wiatru, nie pierwsze, raczej typowe dla premiera Donalda Tuska, podważa autorytet władzy publicznej i państwa.

Po zapowiedzi, że nauczyciele będą dobrze zarabiali, że świetnie będą się miały pielęgniarki, że kastrować się będzie pedofilów, waluta euro zostanie wprowadzona w 2011 roku – pan premier Donald Tusk powinien powstrzymywać się przed dalszym „mieszaniem powietrza”, a skoncentrować się na skutecznym rozwiązywaniu problemów. Otwarte Fundusze Emerytalne dbają o swoje interesy w ramach obowiązującego prawa, a premier nie zarzucił OFE naruszenia prawa.

To prawo jest złe, co do tego nie ma wątpliwości. Wątpliwości nie mają szczególnie przyszli emeryci, których kosztem OFE budują swój nieuzasadniony dobrobyt. Koalicja rządząca wspólnie z prezydentem RP może i powinna to prawo zmienić.

Spotkanie premiera z kierownictwami OFE miałoby sens, gdyby jego celem była konsultacja projektu ustawy, przed skierowaniem go do Sejmu lub zakomunikowanie kierunków zmian w projekcie rządowym, skierowanym pod obrady parlamentu. Mimo ciągłych zapowiedzi Platformy Obywatelskiej o gotowości do podjęcia reform, szuflady z ustawami pozostają puste. W takiej sytuacji niewiele może pomóc „swój” prezydent, bo po prostu nie ma czego podpisywać.

Panie premierze, jak długo będziemy zmuszani do obserwowania ruchów pozornych, zagrań maskujących brak umiejętności lub chęci do podejmowania rzeczywistych wyzwań?

To nie jest uprawianie polityki, tylko działalność reklamowa. Czy chce Pan powiedzieć, że Polacy padli ofiarą oszustwa wyborczego ze strony Platformy Obywatelskiej? Jeśli tak, to czas na dymisję!

Jan Wadoń

Radomice – Lipno, 29 sierpnia 2010 r.


 

Strona: 1, ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 z 42