Janusz Zemke
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

GALERIE FOTO

Obraz 4895

Uważam, że...

Trzeba podnosić kwalifikacje kierowców

 – Podczas posiedzenia Parlamentu w Strasburgu poparłem wniosek w sprawie zmiany dyrektywy Unii Europejskiej dotyczącej kwalifikacji i okresowego szkolenia kierowców.

Warto wspomnieć, że Komisja Europejska przyjęła cel, zgodnie z którym do 2050 roku w UE powinna zostać w praktyce ograniczona do zera liczba ofiar śmiertelnych w transporcie drogowym.

Osiągnięcie tego celu nie wydaje mi się w pełni możliwe, jednak należy czynić wszystko, by radykalnie zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych na drogach.

Jednym z najważniejszych zadań, które mają nas przybliżyć do osiągnięcia tego ambitnego celu jest poprawa edukacji i szkolenia użytkowników dróg oraz ochrona tych użytkowników, którzy są narażeni szczególnie na wypadki.
Prowadzi także do tego poprawa jakości szkolenia kierowców oraz wzajemne uznawanie w państwach Unii uprawnień zdobytych podczas teoretycznych i praktycznych egzaminów.

Uważam, że proponowana dyrektywa zawiera wiele szczegółowych rozwiązań, które słusznie zmierzają w powyższym kierunku.

Janusz Zemke

Strasburg,
14 marca 2018 r.

***

Czytaj całość »

GALERIA STAŻYSTÓW POSŁA J. ZEMKE

Obraz 2011

Polska Prezydencja w Radzie UE

1 stycznia 2012 r. po raz siódmy w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej przejęła DANIA. Tym samym zakończyło się, sprawowane od 1 lipca 2011 roku polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Czytaj całość »

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

W UNII EUROPEJSKIEJ

* W UE na jednego emeryta pracuje teraz czterech Europejczyków. W 2020 r. będzie ich pięciu, a w 2060 r. tylko dwoje.

* Średni wiek przejścia na emeryturę w 2010 r. to 61,4 lata.

* Przewidywana dziś długość życia mężczyzn to 76 lat, kobiet - 82. W 2060 r. będzie to już 84 lata dla mężczyzn i 89 lat dla kobiet.

* Odsetek liczby osób pracujących w porównaniu do liczby osób powyżej 75 roku życia wzrośnie z 25,4 proc. dziś do 53,5 proc. w 2060 r.

* W 2060 r. wydatki publiczne związane ze starzejącym się społeczeństwem będą wynosić już 4,75 proc. PKB, a wydatki związane z emeryturami 2,4 proc. PKB.

Czytaj całość »

Kurs obsługi komputera

Obraz 1261

EUROPEJSKIE DROGI – radio Pomorza i Kujaw

Polecamy Państwu wysłuchanie audycji Wojciecha Sobocińskiego pt. "Europejskie drogi", które cyklicznie nadawane są w środy o 12,15 na antenie Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. 

 

Czytaj całość »

Licznik odwiedzin

10366597
Obecnie stronę przegląda
42 użytkownik(-ów)
  • RSS RSS: Aktualności
  • RSS RSS: Komunikaty
  • Zapraszamy seniorów z Kujaw i Pomorza na bezpłatne kursy komputerowe "Komputer oknem na świat". Zgłoszenia przyjmują biura poselskie w Bydgoszczy (tel. 737 48 75 71), Inowrocławiu (tel. 737 48 75 71), Grudziądzu (tel. 736 83 29 30), Toruniu (737 48 75 71), Włocławku (736 83 29 28 ) oraz Piotrkowie Kujawskim (tel. 604 43 83 72).

Komunikaty

* 21 kwietnia br. poseł Janusz Zemke przebywać będzie na spotkaniach w kraju:

* Uzdrowisko Wieniec-Zdrój (powiat włocławski), ul. Leśna

– godz. 13,15 – posiedzenie Kujawsko-Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD;
– godz. 14,00 – Kujawsko-Pomorska Konwencja Wojewódzka SLD

* Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy "Mazowsze" w Soczewce k. Płocka

– godz. 18,00 – spotkanie z działaczami Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych.

* Od 16 do 19 kwietnia br. europosłowie obradowali na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Wśród tematów: pluralizm i wolność mediów w Unii Europejskiej, debata z udziałem prezydenta Francji Emmanuela Macrona o przyszłości Europy oraz rezolucja o ochronie dziennikarzy śledczych w Europie. Poseł Janusz Zemke zabrał głos w dwóch kwestiach, czytaj więcej.... Zobacz agendę posiedzeń TUTAJ.

* 14 kwietnia br. wieczorem autokarem z Bydgoszczy wyjechała kolejna 54-osobowa grupa mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, zaproszonych przez posła Janusza Zemke do Strasburga. W programie pobytu – zwiedzanie zabytków miasta, siedziby Parlamentu Europejskiego, udział w obradach sesji PE oraz degustacja specjałów kuchni alzackiej i francuskiej. Powrót do Bydgoszczy 18 kwietnia. Opiekunami grupy są Ireneusz Nitkiewicz i Marek Tomczyk.

* Od 9 do 12 kwietnia trwał w Brukseli tydzień pracy komisji Parlamentu Europejskiego oraz frakcji politycznych. Poseł Janusz Zemke uczestniczył 12 kwietnia w posiedzeniu Komisji Transportu i Turystyki, której jest członkiem od 2009 roku. Komisja obradowała m.in. nad przyszłością motoryzacji i tworzeniem infrastruktury paliw alternatywnych.

* 11 kwietnia br. poseł Janusz Zemke wystosował pisma do ministrów Kancelarii Prezydenta RP z prośbą o włączenie do szerokich konsultacji przy pracach nad inicjatywą ustawodawczą dot. ustawy degradacyjnej, najliczniejszego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, czytaj więcej...

* 9 kwietnia br. wpłynęła odpowiedź szefa Agencji Praw Podstawowych UE, deklarująca zainteresowanie kwestiami ustawy represyjnej wobec b. funkcjonariuszy mundurowych w Polsce. Jest to reakcja na materiały z konferecji w Brukseli (28 lutego 2018 r.) "Represje wobec emerytowanych funkcjonariuszy policji i żołnierzy w Polsce", czytaj więcej...

* PILNE! 5 kwietnia br. nadeszła odpowiedź przewodniczącego Komisji Europejskiej J. C. Junckera na pismo i materiały z konferencji w Brukseli dot. ustawy represyjnej z 2016 r. Komisja Europejska zainteresowała się sprawą, zaś jej przewodniczący wyznaczył komisarz ds. zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności pracowników – Marianne Thysen do przeanalizowania sytuacji oraz udzielenia odpowiedzi, czytaj więcej...

* 5 i 6 kwietnia br. poseł Janusz Zemke będzie przebywał na spotkaniach w Warszawie oraz województwie kujawsko-pomorskim, m.in. w Janikowie i Strzelnie.

5 kwietnia

  • godz. 14,00 – wspólnie z Moniką Jaruzelską, spotkanie z kierownictwem Zarządu Głównego Związku Żólnierzy Wojska Polskiego w Warszawie przy ul. Miklaszewskiego 5;

6 kwietnia

  • godz. 12,00 – spotkanie z członkami Klubu Europejskiego Comenius w Gimnazjum w Janikowie przy ul. Głównej

  • godz. 16,00 – wykład o problemach i przyszłości Unii Europejskiej dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Strzelnie, sala Miejsko-Gminnego Osrodka Kultury i Rekreacji przy ul. Gimnazjalnej 26

* 30 marca br. prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że nie podpisał, czyli zawetował tzw. ustawę degradacyjną, o co postulował m.in. Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, SLD, Monika Jaruzelska i Janusz Zemke podczas konferencji medialnej przed Pałacem Prezydenckim 26 marca, czytaj więcej...

* 29 marca br. poseł Janusz Zemke o godz.  7,35 komentował podpisanie umowy na zakup amerykańskiego systemu "Patriot"  dla polskiej armii w programie "Nowy dzień" telewizji Polsat News.

* 27 marca br. w papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej" opublikowana została rozmowa redaktora Jacka Deptuły z posłem Januszem Zemke na tematy związane z modernizacją polskiej armii i zakupem systemów "Patriot". Zapraszamy do czytania.

* 26 marca br. o godz. 11,00 poseł Janusz Zemke wziął udział w konferencji dla mediów przed Pałacem Prezydenckim, związanej z tzw. ustawą degradacyjną. Uczestniczyli także: Monika Jaruzelska i płk Marek Bielec ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, zobacz relację wideo wp.pl TUTAJ

* 25 marca br. po godz. 22,00 w Polsat News – poseł Janusz Zemke był "Gościem Wydarzeń". Mówił m.in. o podpisaniu przez MON w przyszłym tygodniu kontraktu na zakup urządzeń I etapu systemu "Patriot" dla polskiej armii.

Sonda

Jak PE powinien wpływać na przyszłość Europy?

Komentarz na gorąco...

Sejm powróci do ustawy o degradacji

– Krótko trwała radość z ogłoszonego przez prezydenta Dudę weta, wstrzymującego wdrożenie w życie tzw. ustawy degradacyjnej.

Po chwili refleksji wróciło przekonanie, że rządzący tego nie odpuszczą, widocznie łajając zachowanie swego Prezydenta.

Obecny obóz władzy chciał przyjąć ustawę bardzo szybko i organizować wokół niej różne spektakle historyczne i polityczne. Dlatego decyzja prezydenta jest zaskoczeniem dla wielu stron sceny politycznej. Dla mnie także.
Choć zapisy w tej ustawie zaliczyć można ogólnie do absurdalnych, to w dokumencie znalazły się nawet takie rozwiązania, których do tej pory nie było w polskim prawie.

Po pierwsze, wprowadzała odpowiedzialność zbiorową. Myślę o członkach WRON, którzy w komplecie mieli zostać zdegradowani.
Po drugie, pozbawienie stopni wojskowych odbywałoby się decyzjami administracyjnymi, a do tej pory taką możliwości miały tylko sądy.
Po trzecie, wprowadzano możliwość degradacji pośmiertnej.

Krótkotrwałą radość z weta tłumi zapowiedź spotkań prezydenta RP ze środowiskami kombatanckimi oraz z szefem MON. To wskazuje, że polski parlament, prędzej czy później, powróci do pomysłu degradacji wielu osób. Andrzej Duda swoją decyzją wyraźnie naraził się części wyborców PiS, zwłaszcza tych, którzy uznają, że Polska zaczęła się w roku 2015, kiedy rządy przejął PiS.

Dla tego środowiska prezydent stanie się wrogiem, co może nawet skutkować wskazaniem innego kandydata w wyborach na urząd prezydenta w 2020 r. Skoro jednak w parlamencie przyjmuje się pospiesznie ustawy kuriozalne, skrajne, absolutnie fatalne, to prezydent usiłuje dokonać korekty.
Ta ustawa jest kolejną próbą budowy historii czarno-białej, jednowymiarowej. Nie mam więc wątpliwości, że środowisko PiS po naprawieniu grubszych wad prawnych powróci do uchwalenia tzw. ustawy degradacyjnej.

5 kwietnia w Warszawie spotkam się w związku z tym tematem z kierownictwem Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i jego prezesem płk. Markiem Bielcem oraz z Moniką Jaruzelską.

Janusz Zemke

Warszawa,
4 kwietnia 2018 r.

***

Czytaj całość »

GALERIA LAUREATÓW KONKURSÓW

Obraz 1243

FUNDACJA im. JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO

Obraz 4861

Strona Komisji Europejskiej po polsku

* Funkcjonuje specjalna strona internetowa Komisji Europejskiej w języku polskim. Zapraszamy do korzystania z jej treści TUTAJ

Staże i wizyty naukowe
w Parlamencie Europejskim

Pragnąc wnieść swój wkład w rozwój edukacji europejskiej i szkolenie zawodowe oraz umożliwić obywatelom poznanie zasad funkcjonowania instytucji, Parlament Europejski oferuje różne rodzaje staży i „wizyt naukowych” w Sekretariacie Generalnym PE oraz w innych instytucjach europejskich.

Czytaj całość »

Kalendarz

22 Kwietnia 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą: Kaja, Łukasz i Trojan
Do końca roku zostało
253 dni.

Internauci piszą...

Strona: 1, ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 z 43

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Hołd smoleński

* Panie Pośle, jak to rozumieć?
Były krzyże, jest hołd? Czy ten obraz poruszy Polskę?
Opis tego niezwykłego zjawiska na http://www.koledzyzwojska.pl (także na http://www.holdsmolenski.pl )
Do czego zmierzamy?
- internauta dt (dane adresowe do wiadomości posła), 7 stycznia 2011 r.

Szanowny Panie,
już niewiele może nas zadziwić, ale żyjemy w kraju, w którym jest wolność słowa i wolność artystycznego wyrażania swych poglądów. Mimo krytyki, nawet kicz jest elementem twórczości. Rzecz w tym, komu, jak wielkiemu gronu ludzi się to spodoba i uznają, że taki obraz chcą mieć w swoim domu. Takie decyzje też trzeba uszanować, tolerować. Dopóki będą nabywcy, ten autor obrazu, a także producenci innych gadżetów, wykorzystujących emocje związane z tragedią smoleńską będą funkcjonowali.

Janusz Zemke, 8 stycznia 2011 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Autograf posła - noworocznym upominkiem

Witam serdecznie w Nowym Roku!
Piszę z wielką prośbą.
Bardzo chciałbym posiadać autograf Pana Janusza Zemke.
Jestem pod wielkim wrażeniem dokonań i uporu, z jakim Pan Janusz dba, by było nam wszystkim lepiej. Dziś, wraz z Nowym Rokiem, odważyłem się napisać tę wiadomość z prośbą o autograf.
(...) Taki autograf byłby dla mnie najpiękniejszym upominkiem Noworocznym. Pozdrawiam z zimowego Londynu. Piotr (dane adresowe do wiadomości posła), 4 stycznia 2011 r.
***
Witam, panie Piotrze. Autograf oczywiście wysyłam i życzę również Szczęśliwego Nowego Roku – Janusz Zemke.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Spokojnych, dobrych Świąt...

Szanowny Panie Pośle!
Nadchodzą Święta, końcówka Starego 2010 Roku, czas refleksji i rozmyślań. Myślę,że spędzi Pan Święta w kraju wraz z Najbliższymi i chociaż trochę odpocznie. Życzę Panu zdrowia, pomyślności i zwykłej ludzkiej radości tak potrzebnej każdemu człowiekowi.
Cieszę się, że Pan pilnuje naszych spraw; naszych – czyli nie tylko zwykłych Polaków zmagających się z codziennością, ale też i nas Polaków wywodzących ze środowiska służb SB i za gorszych (wg nomenklatury A. Michnika) uznanych.
Miałam przyjemność napisać już do pana i z Panem porozmawiać, gdy znalazłam się na frustrującym "zakręcie". Pańska reakcja, wiadomości i otucha, że nie jestem pozostawiona sama sobie wywołały u mnie – wówczas dość zgnębionej – falę nadziei na to, że "prawo będzie jeszcze prawo znaczyć" (parafrazując wiersz Juliana Tuwima). Szkoda mi tylko, że proces ten będzie tak rozciągnięty w czasie i wiele osób nie doczeka "rehabilitacji finansowej", bo i już w ciągu zaledwie tego roku kilkoro naszych kolegów i koleżanek rozstało się ze światem.
Stress wywołany tą sytuacją na pewno im nie posłużył. Ja dostałam decyzję o obniżeniu świadczeń emerytalnych 23 grudnia 2009 roku (tak, że Wigilię miałam wyjątkowo radosną). Zaraz złożyłam odwołanie od tej decyzji. Dopiero po podjętych przeze mnie indagacjach skierowanych do ZER-u dowiedziałam się, że moje akta do Sądu zostały przez ZER skierowane dopiero 29 września 2010 r. Dziewięć miesięcy trwa przekazanie dokumentów z jednej dzielnicy do drugiej dzielnicy w tym samym mieście. To zadziwiające. Wszak dziewięć miesięcy jest to czas potrzebny na urodzenie dziecka. Czuję, że traktuje się nas z lekceważeniem. Odnoszę niekiedy wrażenie, że jest to właśnie "gra na zwłokę i na czas" ze strony ZER. Towarzyszy mu bowiem rozumowanie, by jak najwięcej osób wymarło i kiedy nadejdzie czas zobowiązań ze strony ZER-u, wówczas koszta te będą poważnie okrojone i nie zrujnują ani tej instytucji ani krajowej gospodarki.

Ponieważ ten okres sprzyja wypowiadaniu życzeń, to moim życzeniem jest, by ekipa, która była u władzy gdy obniżono nam emerytury była również u steru i wówczas gdy trzeba będzie ludziom zapłacić wszelkie zobowiązania i wyrównania (ciągle łudzę, się, że taki dzień nadejdzie). Bardzo nie chciałabym, by czas zachwiania budżetowego dotyczył Bogu ducha winnej ekipy władzy (ale nie PiS), zwłaszcza lewicy.

Na zakończenie moich wynurzeń życzę Panu raz jeszcze wszystkiego, wszystkiego najlepszego i aby Pan nie zapomniał o takich zawracających co jakiś czas głowę osobach jak ja (funkcjonariuszach SB zweryfikowanych a teraz napiętnowanych).

Muszę jeszcze pozwolić sobie na jedną uwagę. Ustawa o obniżeniu świadczeń nie obejmuje ZOMO, a przecież ta formacja była tą, którą obecna propaganda (bo tak nazywam współczesne media) zawsze się posługiwała chcąc zdyskredytować pracę SB. Nikt nie pokazywał tłumacza, urzędnika, kadrowca, sprzątaczki, fotografa, nikt nie piał aż do znudzenia o spektakularnych akcjach wywiadu i kontrwywiadu. A ZOMO było naszą wizytówką i tak postrzega się służbę bezpieczeństwa (zwłaszcza przez młode pokolenie). Zwróciłam uwagę na tę kwestię rzecznikowi praw obywatelskich panu Kochanowskiemu. Nawet nie raczył zareagować. Niechaj odpoczywa w spokoju. Ot, co.

Myślę, że w lewicy było za mało "pracy u podstaw" a za dużo smażenia się w "personalnych malinach" w ramach walki o władzę. Zbyt mało jest dookoła nas ludzi takich jak Pan, tym bardziej pozostaję z szacunkiem dla Pana i po raz kolejny życzę Spokojnych i Dobrych Świąt.

(dane adresowe do wiadomości posła), 21 grudnia 2010 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Sytuacja na Wybrzeżu Kości Słoniowej

* Szanowni Państwo,
Konstytucja i prawo Wybrzeża Kości Słoniowej zostały podeptane poprzez ingerencję wspólnoty międzynarodowej w politykę tego suwerennego kraju.
Jako obywatelka Polski apeluję: nie pozwólmy Francji, poprzez działania prezydenta Nicolasa Sarkoziego, używać naszych głosów w Parlamencie Europejskim dla usprawiedliwienia masakry na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Nie bądźmy odpowiedzialni za śmierć niewinnych ludzi, którą Unia Europejska i Organizacja Narodów Zjednoczonych będą miały na sumieniu. Ani prawda, ani prawo nie są w tej sprawie po ich stronie.
(Polecam Państwu zapoznanie sie z filmem dokumentalnym „Françafrique”, który ujawnia prawdziwe oblicze relacji Francji z byłymi koloniami, dostępnego stronie kanału telewizyjnego France 2:
www.pluzz.fr oraz wysłuchanie debaty w programie « Ce soir ou jamais », która począwszy od 58 minuty analizuje sytuację zaistniałą na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
Ponadto, Afryka, wraz ze swoimi coraz bardziej pożądanymi pokładami surowców naturalnych, nie jest własnością Francji czy Stanów Zjednoczonych. Również Polska, jako jedno z suwerennych państw Unii Europejskiej, ma prawo i obowiązek przyjąć postawę różniącą się od tej, która charakteryzuje wyżej wymienione kraje, zwłaszcza jeśli ich ingerencja okazuje się niezręczna bądź nieusprawiedliwiona.
Powinniśmy nawiązać bezpośrednie kontakty z państwami Afryki, troszcząc się o wymianę klarowną i z szanującą oczekiwania wszystkich uczestników.
Jeżeli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji na ten temat, proszę o kontakt.
Z poważaniem,

Justyna Stankiewicz, Barr (Francja), 19 grudnia 2010 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Sąd Okręgowy zawiesza postępowania ws. emerytur

Pan Poseł Zemke,

sądzę że poniższa informacja zainteresuje Pana i tych wszystkich, którym "zweryfikowano" emerytury...

Sąd Okręgowy w Warszawie, w wyniku przyjęcia przez Sąd Apelacyjnyw Warszawie wniosku o skierowanie do Sądu Najwyższego zagadnienia prawnego czy emerytura policyjna zachowuje prawo do 40% podstawy emerytury za 15 lat służby – ZAWIESZA POSTĘPOWANIA.

Sprawy, których nie zdjęto z wokandy z powodów problemów w zawiadomieniu stron, są rozpatrywane i w oparciu o odpowiedni art. kpc zawieszane.

W uzasadnieniu w protokole zapisuje orzeczenie SA o skierowaniu zapytania w/w spawie do SN.

Postępowanie zawiesza się do czasu wydania orzeczenia przez SN, gdyż będzie ono mieć wpływ na wydawanie orzeczeń przez Sąd Okręgowy.

Nie jest znany czas oczekiwania na orzeczenie SN, zależy od komplikacji problemu i w praktyce trwa od miesiąca do kilku miesięcy.

SA czyni starania o najkrótszy możliwy termin.

- zweryfikoway 07% (dane adresowe do wiadomości posła, 14 grudnia 2010 r.)

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

O sytuacji żołnierzy zawodowych. Prawo działające wstecz?

* Szanowny Panie Ministrze,
z tej strony żona żołnierza w stopniu st. szeregowego. Już kiedyś pisaliśmy do Pana meile w sprawie sytuacji szeregowych. Wiemy, że zajmuje się tym pan poseł Wziątek.
Dla potwierdzenia całej tej sytuacji przesyłam Panu link do artykułu z dnia dzisiejszego o starszych szeregowych, w komentarzach mamy potwierdzenie, że sytuacja gdzie służy się 12 lat jest bardzo niesprawiedliwa i krzywdzi żołnierzy, którzy rozpoczęli służbę jeszcze przed planami takich kontraktów.
Przepraszam, że zawracam Panu głowę, ale jest to dla nas naprawdę ważna sprawa.
Pozdrawiam (dane adresowe do wiadomości posła, 3 grudnia 2010 r.)

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Zbiorowa skarga SEiRP do Strasburga ws. emerytur

* Albo jest pan dowcipny albo działacze SEiRP za skromni.
Znalazłem w jednej z odpowiedzi informację o złożeniu przez SEIRP zbiorowej skargi do Strasburga w sprawie emerytur SB. Nic takiego nie znalazłem na stronie tego związku. Posiłkowałem się stroną byłych funkcjonariuszy UOP też nie takiego nie ma.
Pana strona jest publiczną, niech Pan zweryfikuje swoje wiadomości w tej sprawie. miło by było dowiedzieć się co w ogóle się dzieje?

Pozdrawiam serdecznie
(dane adresowe do wiadomości posła)

***
Witam Pana,
przepraszam za nieco spóźnioną odpowiedź. Ma Pan rację, co do dokładności wiadomości, jakie przekazuję na mojej stronie. Jednak moje informacje są tylko odbiciem tego, co robią organizacje upoważnione do zajmowania się sprawą w sposób formalny. Moje zainteresowanie wynika bardziej z osobistej troski o poprawę sytuacji wielu osób, w imieniu których jako poseł RP występowałem przed Trybunałem Konstytucyjnym, zaskarżając wiadomą ustawę o
tzw. dezubekizacji.
Nie miałem podstaw nie wierzyć kierownictwu SEiRP, że złożyli skargę
zbiorową. Taką informację podałem na mojej stronie. Obecnie dołączam pdf z treścią tej skargi.
Jak mi wiadomo, poza zarejestrowaniem i informacją o przyjęciu tej skargi, jak i petycji SEiRP do przewodniczącego PE Jerzego Buzka - żadna skarga nie została jeszcze rozpatrzona, ani nie wyznaczono jeszcze terminu kiedy to się stanie.

Pozdrawiam
Janusz Zemke

Bruksela, 7 grudnia 2010 r.

***

Strona: 1, ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 z 43