Janusz Zemke
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

Uważam, że...

Dobre warunki pracy dla polskich przewoźników

– Polscy przewoźnicy są obecnie największą grupą przedsiębiorców drogowych na europejskim rynku. Codziennie, po Unii Europejskiej kursuje 200 tysięcy ciężarówek z Polski, a transportem międzynarodowym zajmuje się 32 tysiące przedsiębiorstw.

Potrafią one umiejętnie wykorzystać wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i pracować efektywnie na konkurencyjnym rynku.

Nie ma wątpliwości, co do tego, że kierowcy ciężarówek muszą mieć dobre warunki pracy i godną płacę. Ponieważ są obciążeni pracą przebywają często wiele dni poza domem, muszą mieć także zapewniony właściwy odpoczynek i zapewnione bezpieczeństwo.

Uważam w tym kontekście, że błędne są prace w UE nad tymi rozwiązaniami, które wprowadzają dodatkowe obciążenia administracyjne dla przewoźników, nie poprawiając w rzeczywistości sytuacji bytowej kierowców. Moim zdaniem, dzisiaj istota wysiłków Unii Europejskiej i poszczególnych państw członkowskich powinna polegać na poprawie infrastruktury drogowej, w tym na budowie nowych parkingów odpowiednio wyposażonych i bezpiecznych.

Janusz Zemke

Strasburg,

16 maja 2017 r.

***

Czytaj całość »

GALERIA STAŻYSTÓW POSŁA J. ZEMKE

Obraz 3961

Polska Prezydencja w Radzie UE

1 stycznia 2012 r. po raz siódmy w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej przejęła DANIA. Tym samym zakończyło się, sprawowane od 1 lipca 2011 roku polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Czytaj całość »

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

W UNII EUROPEJSKIEJ

* W UE na jednego emeryta pracuje teraz czterech Europejczyków. W 2020 r. będzie ich pięciu, a w 2060 r. tylko dwoje.

* Średni wiek przejścia na emeryturę w 2010 r. to 61,4 lata.

* Przewidywana dziś długość życia mężczyzn to 76 lat, kobiet - 82. W 2060 r. będzie to już 84 lata dla mężczyzn i 89 lat dla kobiet.

* Odsetek liczby osób pracujących w porównaniu do liczby osób powyżej 75 roku życia wzrośnie z 25,4 proc. dziś do 53,5 proc. w 2060 r.

* W 2060 r. wydatki publiczne związane ze starzejącym się społeczeństwem będą wynosić już 4,75 proc. PKB, a wydatki związane z emeryturami 2,4 proc. PKB.

Czytaj całość »

GALERIE FOTO

Obraz 346

Kurs obsługi komputera

Obraz 3151

EUROPEJSKIE DROGI – radio Pomorza i Kujaw

Polecamy Państwu wysłuchanie audycji Wojciecha Sobocińskiego pt. "Europejskie drogi", które cyklicznie nadawane są w środy o 12,15 na antenie Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. 

 

Czytaj całość »

Licznik odwiedzin

7642215
Obecnie stronę przegląda
97 użytkownik(-ów)
  • RSS RSS: Aktualności
  • RSS RSS: Komunikaty
  • UWAGA członkowie grupy ZEMKE TEAM! W dniach 23-27 czerwca br. poseł Janusz Zemke zaprasza kolejne 54 osoby z regionu na wyjazd do Brukseli. Będą wśród nich dwie osoby z grona ZEMKE TEAMU, których adresy e-mailowe poseł wylosował 20 maja o godz. 18,00 w Warszawie. Są to: tap3@...pl oraz zbyszkoimaria@...pl Gratulujemy!.

Komunikaty

* 27 maja br., to dzień, w którym działacze SLD w całym kraju rozdają na ulicach wielu miejscowości bezpłatne egzemplarze Konstytucji RP z tekstem uchwalonym 2 kwietnia 1997 r. 25 maja odbyło się referendum konstytucyjne, a Konstytucja weszła w życie 17 października 1997 r. Na fot. przewodniczący SLD w Tucholi Piotr Jarosz wręcza przechodniom Konstytucję RP na jej 20-lecie.

* 25 i 26 maja br. poseł Janusz Zemke przebywał na spotkaniach poselskich w regionie kujawsko-pomorskim.

  • 25 maja – Grudziądz, Turzyn k. Kcyni

godz. 9,30 – "Europejska lekcja" i spotkanie z uczniami w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Grudziądzu przy ul. Sienkiewicza 27

godz. 11,00 – spotkanie z przedstawicielami regionalnych i lokalnych mediów, biuro poselskie J. Zemke przy ul. Kosynierów Gdyńskich 27, lok. 43

Biuro posła Janusza Zemke w Grudziądzu otwarte zostało dziś pod nowym adresem: ul. Kosynierów Gdyńskich 27, lok. 43, tel. 736 83 29 30. Na fot. poniżej: poseł Janusz Zemke z asystentem w Grudziądzu Tobiaszem Kobyłeckim, przed wejściem do nowej siedziby biura

godz. 12,00 – spotkanie z aktywem lewicy w Grudziądzu i członkiniami Forum Równych Szans i Praw Kobiet, siedziba biura poselskiego J. Zemke przy ul. Kosynierów Gdyńskich 27

godz. 13,00 – spotkanie z przedstawicielami Koła SEiRP w Grudziądzu, biuro poselskie J. Zemke przy ul. Kosynierów Gdyńskich 27

godz. 16,00 – spotkanie w nowo otwartym Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie k. Kcyni

  • 26 maja – Bydgoszcz, Koronowo, Szubin

godz. 11.00 – nagranie rozmowy w redakcji "Gazety Wyborczej" w Bydgoszczy, przy ul. Gdańskiej. Artykuł ukaże się na łamach "Gazety" 30 maja br.

godz. 12,15 – udział w audycji Marcina Kupczyka "Pytać każdy może" na antenie Polskiego Radia PiK, wraz z europosłami Tadeuszem Zwiefką i Kosmą Złotowskim


godz. 12.30 – udział w III Powiatowym Konkursie Piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej "Listy śpiewające" w Zespole Szkół nr 12 w Bydgoszczy przy ul. Stawowej 41. Poseł ufundował główną nagrodę – zaproszenie do Brukseli. Laureatką została Marcelina Bociek z IV LO w Bydgoszczy

godz. 16,00 – otwarte spotkanie z mieszkańcami Koronowa, sala Urzędu Miejskiego przy pl. Zwycięstwa 1

godz. 19,00 – otwarte spotkanie z mieszkańcami Szubina, sala Szubińskiego Domu Kultury przy ul. Kcyńskiej 13

* 22 maja br. o godz. 7,15 poseł Janusz Zemke był gościem  programu "Rozmowa Poranka" w TVN24 Biznes i Świat.  Rozmawiano
o wizytach Donalda Trumpa w krajach Zatoki Perskiej i Izraelu, sytuacji w Unii Europejskiej po wyborach we Francji, Niemczech i Brexicie oraz skutkach polskiej polityki wobec uchodźców.

* UWAGA członkowie grupy ZEMKE TEAM! 
W dniach 23-27 czerwca br.  poseł Janusz Zemke zaprasza kolejne 54 osoby z regionu na wyjazd do Brukseli, zwiedzenie siedziby Parlamentu Europejskiego i zabytków stolicy Europy. Tradycyjnie już będą wśród nich dwie osoby z grona ZEMKE TEAMU, których adresy e-mailowe poseł wylosował 20 maja o godz. 18,00 w Warszawie. Szczęśliwcami są posiadacze e-maili: tap2@...pl oraz zbyszkoimaria@...pl

* Od 15 do 18 maja br. obradował na sesji plenarnej Parlament Europejski w Strasburgu. Wśród tematów – debata nad ustaleniami kwietniowego szczytu Rady Europejskiej. W dyskusji uczestniczyli przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Posłowie z zadowoleniem odnotowali jednomyślność 27 państw i instytucji Unii w sprawie Brexitu. Wystąpienia posła Janusza Zemke nt. marnotrawienia żywności oraz warunków pracy europejskich przewoźników z Polski – zobacz TUTAJ.

* 12 maja br. o godz. 20,20 w "Faktach z zagranicy" TVN24 Biznes i Świat, gośćmi  redaktora Piotra Kraśki byli europoseł Janusz Zemke i Paweł Zalewski.

* W "Poradniku dla emerytów..."   przeczytać można o aktualnych działaniach środowisk mundurowych dot. skutków represyjnej ustawy z 16 grudnia 2016 r., m.in. zamieściliśmy opinie prawne i mapy drogowe postępowania odwoławczego kilku warszawskich kancelarii prawnych, przygotowanych na zlecenie Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych.

* 6 maja br. poseł Janusz Zemke przebywał na spotkaniach poselskich w Świdnicy (woj. dolnośląskie):

  • godz. 11,oo – otwarte spotkanie dla mieszkańców, Klub BOLKO przy pl. Grunwaldzkim 11; tematem była przyszłość Unii Europejskiej, czytaj więcej...;
  • godz. 14,oo – spotkanie z władzami miasta na temat realizacji inwestycji infrastrukturalnych współfinansowanych przez Unię Europejską. 

* 3 maja br. poseł Janusz Zemke wystosował priorytetowe pytanie poselskie do Komisji Europejskiej ws. pozbawienia uprawnień emerytalnych funkcjonariuszy mundurowych, czytaj więcej... 

* Od 2 do 11 maja br., to dni wypełnione pracami europosłów w komisjach i grupach politycznych Parlamentu Europejskiego. 3 maja poseł Janusz Zemke uczestniczył we wspólnym posiedzeniu komisji AFET i SEDE na temat wspólpracy Unii Europejskiej z NATO.

* 1 maja br. poseł Janusz Zemke uczestniczył w Manifestacji Pierwszomajowej OPZZ i partii lewicy w Warszawie:

Kwiaty od posła Janusza Zemke m.in. podczas inowrocławskiej manifestacji 1-Majowej, pod pomnikiem Obrońców Inowrocławia złożył asystent posła Tomasz Mokos (fot. inowroclaw.naszemiasto.pl):

* 29 kwietnia br. poseł Janusz Zemke wypowiedział się dla "Faktów" TVN na temat odwołanego przetargu na zakup dronów: – Zamiast dyskutować poważnie o wojsku, dyskutuje się o panach Misiewiczach i Biniendach, natomiast tam, gdzie są rzeczy ważne dla wojska, to są tylko słowa, słowa, słowa...

* Na 29 kwietnia br. europosłowie SLD Bogusław Liberadzki, Krystyna Łybacka i Janusz Zemke wspólnie z Federacją Stowarzyszeń Służb Mundurowych przygotowali konferencję pt. "Ochrona praw funkcjonariuszy i żołnierzy w demokratycznym państwie", wynajmując na obrady Salę Kolumnową w budynku Sejmu RP. W ostatniej chwili zgoda na wynajem sali została wycofana. W związku z tym uczestnicy zaplanowanego spotkania zebrali się o godz. 11,3o przed Sejmem, w formie zgromadzenia publicznego, czytaj więcej...

Sonda

Jak PE powinien wpływać na przyszłość Europy?

Komentarz na gorąco...

Ograniczajmy marnotrawienie żywności

– Ograniczenie marnotrawienia i zwiększenie bezpieczeństwa żywności, to cele nie tylko gospodarcze, ale także etyczne.

Z przekonaniem poparłem sprawozdanie przygotowane przez posła Biljana Borzana, przedstawione na majowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Uważam, że należy wspierać wszystkie działania ograniczające marnotrawienie żywności.

Na świecie, co roku jest marnowanych ponad 30 proc. wytwarzanej żywności. W Unii Europejskiej skala tego zjawiska jest wysoce niepokojąca, gdyż rocznie marnuje się 80 milionów ton żywności.

Z zasady podkreśla się wymiar gospodarczy tego zjawiska. Moim zdaniem, znacznie istotniejszy jest wymiar etyczny, gdyż mamy nadprodukcję żywności, przy równoczesnej rosnącej skali ubóstwa w świecie i liczbie ludzi biednych, których nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb żywnościowych.

Popieram działania Unii Europejskiej, które mają ograniczyć marnotrawstwo żywności do 2030 roku, co najmniej o 50 procent. Wymaga to oczywiście nasilenia działań w zakresie rozsądnego planowania produkcji rolno-spożywczej, jak również przechowywania i przetwarzania żywności. Ponieważ nie da się wyeliminować zupełnie zjawiska marnotrawienia żywności, Unia powinna wspierać te badania i technologie, które umożliwią odzyskiwanie jak najwięcej cennych surowców.

Janusz Zemke

Strasburg,

16 maja 2017 r.

Czytaj całość »

GALERIA LAUREATÓW KONKURSÓW

Obraz 1249

FUNDACJA im. JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO

Obraz 1323

Strona Komisji Europejskiej po polsku

* Funkcjonuje specjalna strona internetowa Komisji Europejskiej w języku polskim. Zapraszamy do korzystania z jej treści TUTAJ

Staże i wizyty naukowe
w Parlamencie Europejskim

Pragnąc wnieść swój wkład w rozwój edukacji europejskiej i szkolenie zawodowe oraz umożliwić obywatelom poznanie zasad funkcjonowania instytucji, Parlament Europejski oferuje różne rodzaje staży i „wizyt naukowych” w Sekretariacie Generalnym PE oraz w innych instytucjach europejskich.

Czytaj całość »

Kalendarz

29 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą: Bogusława, Magdalena i Maksymilian
Do końca roku zostało
216 dni.

Internauci piszą...

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 z 34

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Listy do europosłów ws. umowy CETA

Od kilku dni skrzynki pocztowe europosłów zapełniają się e-mailami internautów zaniepokojonych przygotowywaniem do głosowania w Parlamencie Europejskim nad ratyfikacją umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą (CETA).

Listy mają podobną treść, jak poniżej zamieszczony jeden z nich:

"Szanowni Panowie Posłowie,
jako wyborca z Państwa okręgu piszę w związku ze zbliżającym się głosowaniem ws. umowy CETA.

Chciałbym znać Panów stanowisko w tej sprawie. Ja uważam, że umowa CETA nie jest korzystna z punktu widzenia Polskiej gospodarki. W Polsce nic innego nie powinno być ważniejsze, niż polski interes gospodarczy. Silnie wewnętrznie państwo jest też silne na międzynarodowej arenie.

Panowie tworzą tę siłę, a jako przedstawiciele narodu, powinni przedstawiać jego poglądy i wolę.

Wzywam zatem do obrania twardego stanowiska i opowiedzenia się przeciwko ratyfikacji umowy CETA.

A na dowód swojego oporu przeciwko CETA, proszę o publiczną deklarację, najlepiej na Twitterze, z hasztagiem #CETAwPE, że są Panowie w opozycji do tej umowy.

Wszystko w Panów rękach! Tuszę, że nie zawiodę się na Panach i interesy wielkich koncernów nie będą przedłożone ponad dobro jednostki, drobnych przedsiębiorców, rolników, Polaków.

Liczę na Panów!

Z poważaniem" (dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke)

29 listopada 2016 r.

***

Poseł Janusz Zemke informuje, iż jest przeciwko obecnemu kształtowi umowy o wolnym handlu CETA i głosował za skierowaniem tekstu do Trybunału Sprawiedliwości w celu sprawdzenia jego zgodności z unijnym prawem. Bruksela, 1 grudnia 2016 r.

***

Kara za pracę w logistyce?

Witam,
chciałabym wyrazić swoje oburzenie w związku z ponownym procedowaniem projektu ustawy deubekizacyjnej z dnia 15 listopada 2016 r., wprowadzanej na hasłach sprawiedliwości społecznej i niesprawiedliwie oczerniającej uczciwie pracujących funkcjonariuszy.

Już w 2009 roku ukarano nas za pracę w okresie PRL, nie znam takiego przypadku, aby gdziekolwiek na świecie skazano winnego za to samo przewinienie dwa razy, zwłaszcza, że ukarano nas nie za czyny, a za sam fakt świadczenia pracy, takiej samej pracy, którą wykonujemy również dziś.

Ponad 35 lat służby (1980-2016) w służbach mundurowych odbyłam w obsłudze logistycznej, ale wielokrotnie funkcjonariusze logistyczni wykorzystywani byli do ochrony i zapewnienia bezpieczeństwa narodu, jak to się pięknie teraz określa oraz bezpieczeństwa gościa podczas wizyt tychże ważnych osobistości, zwłaszcza na trasie przejazdu tej osoby.

Zadaniem naszym było wypatrywanie w tłumie ewentualnych zamachowców lub terrorystów zagrażających bezpieczeństwu goszczącej osobistości jak również bezbronnym ludziom zgromadzonym tłumnie w celu powitania gościa, a w razie zaistnienia takiej sytuacji z narażeniem własnego życia za wszelką cenę obezwładnienia go i uniemożliwienia dokonania czynu, który skrzywdziłby kogokolwiek z uczestniczących w uroczystościach. Wszystkie wizyty Papieża Jana Pawła II były przez nas również zabezpieczane.

Uważam również, że media wprowadzają społeczeństwo w błąd mówiąc o tak wysokich zarobkach i emeryturach funkcjonariuszy. Te kwoty podawane do publicznej wiadomości dotyczą elitarnych stanowisk kierowniczych i to z tej górnej półki czyli ministra i dyrektorów, zwykli funkcjonariusze nie mają wysokich emerytur.

Pozdrawiam (dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke), 29 listopada 2016 r.

***
 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

List otwarty NSZZP w Warszawie do premier Szydło

Szanowny Panie Pośle,
właśnie przeczytałam pismo NSZZ Policjantów z Warszawy, w którym opisują i deklarują nadal poparcie dla rządzących, również w ostatnich wyborach. Jednocześnie w piśmie do Pani Premier informują, że jak najbardziej słuszne jest odebranie emerytur tym, którzy pracowali w SB, a potem np. przeszli na emeryturę i nie pracowali po 1990 roku.

Nic w obronie rencistów. Nic o odpowiedzialności zbiorowej, prawach nabytych itp. Tylko skamlenie o tym jak zawierzyli PiS, a on ich tak zawiódł.

Czy tak powinna wyglądać solidarność pokoleniowa?

Z poważaniem (dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke), 28 listopada 2016 r.

***

I jeszcze jedna opinia o tym liście otwartym NSZZP w Warszawie:

"Jest dowodem na to, jak udało się podzielić rządzącym środowisko mundurowe.
Słusznym jest odbieranie innym, byle nie dotyczyło nas. Nie ma refleksji, że tak naprawdę i ustawa z 2009 r. i obecna nie powinny nazywać się deubekizacyjnymi /UB istniało do 1954 r./, a ustawą o eutanazji. Związkowcy nie zauważyli, że jest to walka nie tylko o minimum egzystencji, ale też, a nawet przede wszystkim o godność i sens całego życia.

Władze o rodowodzie solidarnościowym i wychowane w tym duchu młode wilki musiały czekać 27 lat, aby zdobyć się na odwagę upodlenia całego środowiska byłych funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa w odruchu bezsilności, że w kategoriach prawnych nie mogą im nic zarzucić, choć ich IPN ma wszystkie dokumenty.
Nie mają jednak jeszcze odwagi zabrać emerytur funkcjonariuszom ZOMO, którzy ich pałowali. Tchórzliwie jeszcze poczekają aż i ci się zestarzeją. Wtedy dopiszą i tę grupę do służby na rzecz totalitarnego państwa." (dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke), 28 listopada 2016 r.

A oto treść wspomnianego listu, dla zainteresowanych poznaniem oryginału treści:

List ZW NSZZPolicjantów w Warszawie z 26 listopada 2016 r.
 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Czy ustawa dotknie osoby studiujące w ASW?

Uprzejmie proszę o poinformowanie mnie czy planowana ustawa dezubekizacyjna dotknie również milicjantów niebędących w służbie SB, lub osoby pracujące w ZOMO, czy też studiujące w Akademii Spraw Wewnętrznych, ale nie na kierunku związanym z SB?

Piszą, że jeden dzień służby w okresie do 1990 roku wystarczy, aby zostać dotkniętym tą ustawą, choć służyli Polsce jak mogli najlepiej. To była praca jak każda inna.

Mój mąż studiował na Akademii Spraw Wewnętrznych na kierunku niezwiązanym z SB, w celu osiągnięcia tytułu magistra, a nie po to, by się szykować do pracy w ministerstwie czy w SB. Po ukończeniu był zaledwie komendantem komisariatu. Czy to źle, że dążył do zwiększenia swojego wykształcenia?

PiS mści się na nas wdowach, sierotach oraz funkcjonariuszach. Gdyby mogli wzięliby noże i nas zarżnęli.

Jestem wdową po milicjancie. Już teraz nie wystarcza mi na leki oraz utrzymanie mieszkania, boję się o to, co będzie dalej. Projekt jest tak obszerny i niezrozumiały, że trudno jest się zorientować.

Brońcie nas kochani, gdyż w tej sytuacji wiele osób popełni samobójstwo, gdyż nie będą mieli środków do życia. Teraz nawet sprzątaczka np. z Uniwersytetu Warszawskiego ma 3000 zł emerytury.

Pozdrawiam Teresa (dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke), 28 listopada 2016 r.

***
 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Pakt między mną a Ojczyzną...

Witam,
tak, nigdy temu nie zaprzeczałem i nie ukrywałem, że mam w życiorysie esbecki incydent. Przez 10 lat pracowałem w Wydziale Techniki Operacyjnej. W roku 1990 w struktury Policji jako wydział weszliśmy "z marszu". Nikt nie miał do mnie żadnych pretensji, nikt nie chciał nas weryfikować a wprost przeciwnie - namawiano nas abyśmy zostali jako bardzo ważna komórka tworzącej się Policji. I to był mój pierwszy błąd bo część kolegów odeszła i to oni okazali się wizjonerami.

W imieniu Rzeczypospolitej we wszystkich dokumentach wymieniano moje obowiązki a jednocześnie określano przywileje, na jakie mogę liczyć. Był to swego rodzaju pakt między mną a Ojczyzną, której służyłem. Widocznie służyłem dobrze skoro Prezydent Polski odznaczył mnie Krzyżem Zasługi. Przez 22 lata służby w wolnej Polsce swe zobowiązania wypełniłem z nawiązką. A Państwo Polskie, moja Ojczyzna?

Najpierw obdarto mnie z honoru i godności, a teraz pozbawia się mnie środków do najprostszej egzystencji. Nie jestem naiwny /a może wręcz przeciwnie niesamowicie głupi/ i wiem, że prawo i sprawiedliwość nie mają ze sobą nic wspólnego, i że z góry skazany jestem na porażkę.
Mam jednak prawo znać odpowiedź na kilka pytań:
– gdy Państwo nie jest wobec mnie lojalne i nie wypełnia swoich
zobowiązań, to czy ja też jestem zwolniony z przestrzegania
prawa?
– dlaczego emeryturę odbiera się mnie a nie tym, którzy w 1990 roku musieli odejść i do tego czasu wypracowali sobie, zapewnili spokojną starość? Przecież też służyli w SB.
– dlaczego mówi się o esbeckich, bezprawnych przywilejach skoro to co otrzymuję jest legalną, potwierdzoną we wszystkich dokumentach emeryturą policyjną?
– w jakich zawodach, jakie grupy pracownicze mają przeliczane emerytury według wskaźnika 0,5 % za rok pracy? Nawet największy bandyta siedzący w więzieniu ma 0,7 %.
– dlaczego mówimy o obniżeniu emerytury, a nie o całkowitym jej zabraniu skoro prosty przelicznik 30 lat służby x 0,5 % daje 15 % ostatniego uposażenia. Prawie wszyscy policjanci, tacy jak ja otrzymają ok. 800 zł brutto.

Państwo mnie oszukało i pozbawiło dróg wyjścia – za stary, by zaczynać nowe życie, a jeszcze zbyt młody by umierać. A może właśnie o to chodzi – by ratować budżet potrzebna jest śmierć dziesiątków tysięcy ludzi.

Pozdrawiam (dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke), 27 listopada 2016 r.

***
 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Czy w PE można nagłośnić sprawę skandalicznych zmian?

Szanowny Panie Pośle. Pisze do Pana emeryt bez "przeszłości", chociaż nie wiem, czy wkrótce nie okaże się, że pracownicy PKP – to też zdrajcy i oprawcy, bo przecież przewozili sowieckie tanki.

Wyjaśnił Pan, jakie są procedury przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Rozumiem, ale czy Pan lub europosłowie z Pańskiej frakcji nie mogliby poinformować PE o zaistniałej sytuacji i próbie wprowadzenia skandalicznych zmian?

Nie znam procedur PE, ale na pewno są takie, które pozwalają na nagłośnienie i podjęcie dyskusji o nowym projekcie, tak jak to było w przypadku Trybunału Konstytucyjnego.

Duża część emerytów, z przyczyn biologicznych nie ma czasu na przechodzenie całej procedury odwoławczej, a być może jest jakiś prawny środek, którym Parlament Europejski powstrzyma to szaleństwo?

Pozdrawiam. (Dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke), 27 listopada 2016 r.

***

 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Premier polskiego rządu nazywa nas oprawcami!

Szanowny Panie Pośle,

chciałbym zwrócić uwagę, że w najbliższym czasie m.in. emeryci służb mundurowych z "epizodem" zostaną ukarani po raz drugi.
Za pierwszym razem była to kara za służbę o organach bezpieczeństwa państwa PRL.

Druga kara, wyjątkowo okrutna ma być za służbę na rzecz totalitarnego państwa. Jak i ile razy tak można?.

Takie postępowania Państwa Polskiego jest niedopuszczalne. Jest to ewidentne prześladowanie i działanie odwetowe. Premier polskiego rządu publicznie nazywa nas oprawcami!

Służba na rzecz totalitarnego państwa to bardzo nieostre określenie. Takie właściwości można przypisać dziś i w przyszłości nieokreślonej licznie grup zawodowych z okresu PRL.

Piszę, bo może jest Pan w stanie zwrócić Europie i Światu uwagę na to, co obecnie z nami wyprawia obóz rządzący. My już od dawna nie czujemy się w tym Państwie bezpieczni i nie mamy do niego za grosz zaufania.

Z poważaniem (dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke), 27 listopada 2016 r.

***
 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Podmieniono projekt ustawy!

Dzień dobry. Dlaczego nikt nie podnosi w wypowiedziach, że ograniczenia emerytur mundurowych dotyczą również funkcjonariuszy, którzy przeszli pomyślnie weryfikację w 1990 r. i pracowali przez kolejnych 26 lat, tj. do chwili obecnej w UOP i ABW?

To nie są tylko funkcjonariusze sprzed 1990 r. Do konsultacji międzyresortowych skierowano inny, znacznie łagodniejszy projekt ustawy. Natychmiast po konsultacjach podmieniono projekt,
kierując do dalszego procedowania pod tym samym numerem wersję pozbawiającą emerytur WSZYSTKICH funkcjonariuszy, którzy przepracowali w SB choćby 1 dzień, nie zważając na ich dalsze lata pracy w UOP i ABW.
Nie skierowano oszukańczej wersji do komisji prawniczej motywując to tym, że jest to niepotrzebne, gdyż przeszła ona konsultacje międzyresortowe (nieprawda!). Dlaczego właśnie o tym nikt nie mówi, nie krzyczy, nie broni funkcjonariuszy, którzy tyle lat przepracowali lojalnie dla wolnej Polski?

(dae adresowe do wiadomości posła J. Zemke), 27 listopada 2016 r.

***

 

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 z 34