Janusz Zemke
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

Uważam, że...

Dobre warunki pracy dla polskich przewoźników

– Polscy przewoźnicy są obecnie największą grupą przedsiębiorców drogowych na europejskim rynku. Codziennie, po Unii Europejskiej kursuje 200 tysięcy ciężarówek z Polski, a transportem międzynarodowym zajmuje się 32 tysiące przedsiębiorstw.

Potrafią one umiejętnie wykorzystać wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i pracować efektywnie na konkurencyjnym rynku.

Nie ma wątpliwości, co do tego, że kierowcy ciężarówek muszą mieć dobre warunki pracy i godną płacę. Ponieważ są obciążeni pracą przebywają często wiele dni poza domem, muszą mieć także zapewniony właściwy odpoczynek i zapewnione bezpieczeństwo.

Uważam w tym kontekście, że błędne są prace w UE nad tymi rozwiązaniami, które wprowadzają dodatkowe obciążenia administracyjne dla przewoźników, nie poprawiając w rzeczywistości sytuacji bytowej kierowców. Moim zdaniem, dzisiaj istota wysiłków Unii Europejskiej i poszczególnych państw członkowskich powinna polegać na poprawie infrastruktury drogowej, w tym na budowie nowych parkingów odpowiednio wyposażonych i bezpiecznych.

Janusz Zemke

Strasburg,

16 maja 2017 r.

***

Czytaj całość »

GALERIA STAŻYSTÓW POSŁA J. ZEMKE

Obraz 657

Polska Prezydencja w Radzie UE

1 stycznia 2012 r. po raz siódmy w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej przejęła DANIA. Tym samym zakończyło się, sprawowane od 1 lipca 2011 roku polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Czytaj całość »

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

W UNII EUROPEJSKIEJ

* W UE na jednego emeryta pracuje teraz czterech Europejczyków. W 2020 r. będzie ich pięciu, a w 2060 r. tylko dwoje.

* Średni wiek przejścia na emeryturę w 2010 r. to 61,4 lata.

* Przewidywana dziś długość życia mężczyzn to 76 lat, kobiet - 82. W 2060 r. będzie to już 84 lata dla mężczyzn i 89 lat dla kobiet.

* Odsetek liczby osób pracujących w porównaniu do liczby osób powyżej 75 roku życia wzrośnie z 25,4 proc. dziś do 53,5 proc. w 2060 r.

* W 2060 r. wydatki publiczne związane ze starzejącym się społeczeństwem będą wynosić już 4,75 proc. PKB, a wydatki związane z emeryturami 2,4 proc. PKB.

Czytaj całość »

GALERIE FOTO

Obraz 1417

Kurs obsługi komputera

Obraz 1652

EUROPEJSKIE DROGI – radio Pomorza i Kujaw

Polecamy Państwu wysłuchanie audycji Wojciecha Sobocińskiego pt. "Europejskie drogi", które cyklicznie nadawane są w środy o 12,15 na antenie Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. 

 

Czytaj całość »

Licznik odwiedzin

7642218
Obecnie stronę przegląda
100 użytkownik(-ów)
  • RSS RSS: Aktualności
  • RSS RSS: Komunikaty
  • UWAGA członkowie grupy ZEMKE TEAM! W dniach 23-27 czerwca br. poseł Janusz Zemke zaprasza kolejne 54 osoby z regionu na wyjazd do Brukseli. Będą wśród nich dwie osoby z grona ZEMKE TEAMU, których adresy e-mailowe poseł wylosował 20 maja o godz. 18,00 w Warszawie. Są to: tap3@...pl oraz zbyszkoimaria@...pl Gratulujemy!.

Komunikaty

* 27 maja br., to dzień, w którym działacze SLD w całym kraju rozdają na ulicach wielu miejscowości bezpłatne egzemplarze Konstytucji RP z tekstem uchwalonym 2 kwietnia 1997 r. 25 maja odbyło się referendum konstytucyjne, a Konstytucja weszła w życie 17 października 1997 r. Na fot. przewodniczący SLD w Tucholi Piotr Jarosz wręcza przechodniom Konstytucję RP na jej 20-lecie.

* 25 i 26 maja br. poseł Janusz Zemke przebywał na spotkaniach poselskich w regionie kujawsko-pomorskim.

  • 25 maja – Grudziądz, Turzyn k. Kcyni

godz. 9,30 – "Europejska lekcja" i spotkanie z uczniami w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Grudziądzu przy ul. Sienkiewicza 27

godz. 11,00 – spotkanie z przedstawicielami regionalnych i lokalnych mediów, biuro poselskie J. Zemke przy ul. Kosynierów Gdyńskich 27, lok. 43

Biuro posła Janusza Zemke w Grudziądzu otwarte zostało dziś pod nowym adresem: ul. Kosynierów Gdyńskich 27, lok. 43, tel. 736 83 29 30. Na fot. poniżej: poseł Janusz Zemke z asystentem w Grudziądzu Tobiaszem Kobyłeckim, przed wejściem do nowej siedziby biura

godz. 12,00 – spotkanie z aktywem lewicy w Grudziądzu i członkiniami Forum Równych Szans i Praw Kobiet, siedziba biura poselskiego J. Zemke przy ul. Kosynierów Gdyńskich 27

godz. 13,00 – spotkanie z przedstawicielami Koła SEiRP w Grudziądzu, biuro poselskie J. Zemke przy ul. Kosynierów Gdyńskich 27

godz. 16,00 – spotkanie w nowo otwartym Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie k. Kcyni

  • 26 maja – Bydgoszcz, Koronowo, Szubin

godz. 11.00 – nagranie rozmowy w redakcji "Gazety Wyborczej" w Bydgoszczy, przy ul. Gdańskiej. Artykuł ukaże się na łamach "Gazety" 30 maja br.

godz. 12,15 – udział w audycji Marcina Kupczyka "Pytać każdy może" na antenie Polskiego Radia PiK, wraz z europosłami Tadeuszem Zwiefką i Kosmą Złotowskim


godz. 12.30 – udział w III Powiatowym Konkursie Piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej "Listy śpiewające" w Zespole Szkół nr 12 w Bydgoszczy przy ul. Stawowej 41. Poseł ufundował główną nagrodę – zaproszenie do Brukseli. Laureatką została Marcelina Bociek z IV LO w Bydgoszczy

godz. 16,00 – otwarte spotkanie z mieszkańcami Koronowa, sala Urzędu Miejskiego przy pl. Zwycięstwa 1

godz. 19,00 – otwarte spotkanie z mieszkańcami Szubina, sala Szubińskiego Domu Kultury przy ul. Kcyńskiej 13

* 22 maja br. o godz. 7,15 poseł Janusz Zemke był gościem  programu "Rozmowa Poranka" w TVN24 Biznes i Świat.  Rozmawiano
o wizytach Donalda Trumpa w krajach Zatoki Perskiej i Izraelu, sytuacji w Unii Europejskiej po wyborach we Francji, Niemczech i Brexicie oraz skutkach polskiej polityki wobec uchodźców.

* UWAGA członkowie grupy ZEMKE TEAM! 
W dniach 23-27 czerwca br.  poseł Janusz Zemke zaprasza kolejne 54 osoby z regionu na wyjazd do Brukseli, zwiedzenie siedziby Parlamentu Europejskiego i zabytków stolicy Europy. Tradycyjnie już będą wśród nich dwie osoby z grona ZEMKE TEAMU, których adresy e-mailowe poseł wylosował 20 maja o godz. 18,00 w Warszawie. Szczęśliwcami są posiadacze e-maili: tap2@...pl oraz zbyszkoimaria@...pl

* Od 15 do 18 maja br. obradował na sesji plenarnej Parlament Europejski w Strasburgu. Wśród tematów – debata nad ustaleniami kwietniowego szczytu Rady Europejskiej. W dyskusji uczestniczyli przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Posłowie z zadowoleniem odnotowali jednomyślność 27 państw i instytucji Unii w sprawie Brexitu. Wystąpienia posła Janusza Zemke nt. marnotrawienia żywności oraz warunków pracy europejskich przewoźników z Polski – zobacz TUTAJ.

* 12 maja br. o godz. 20,20 w "Faktach z zagranicy" TVN24 Biznes i Świat, gośćmi  redaktora Piotra Kraśki byli europoseł Janusz Zemke i Paweł Zalewski.

* W "Poradniku dla emerytów..."   przeczytać można o aktualnych działaniach środowisk mundurowych dot. skutków represyjnej ustawy z 16 grudnia 2016 r., m.in. zamieściliśmy opinie prawne i mapy drogowe postępowania odwoławczego kilku warszawskich kancelarii prawnych, przygotowanych na zlecenie Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych.

* 6 maja br. poseł Janusz Zemke przebywał na spotkaniach poselskich w Świdnicy (woj. dolnośląskie):

  • godz. 11,oo – otwarte spotkanie dla mieszkańców, Klub BOLKO przy pl. Grunwaldzkim 11; tematem była przyszłość Unii Europejskiej, czytaj więcej...;
  • godz. 14,oo – spotkanie z władzami miasta na temat realizacji inwestycji infrastrukturalnych współfinansowanych przez Unię Europejską. 

* 3 maja br. poseł Janusz Zemke wystosował priorytetowe pytanie poselskie do Komisji Europejskiej ws. pozbawienia uprawnień emerytalnych funkcjonariuszy mundurowych, czytaj więcej... 

* Od 2 do 11 maja br., to dni wypełnione pracami europosłów w komisjach i grupach politycznych Parlamentu Europejskiego. 3 maja poseł Janusz Zemke uczestniczył we wspólnym posiedzeniu komisji AFET i SEDE na temat wspólpracy Unii Europejskiej z NATO.

* 1 maja br. poseł Janusz Zemke uczestniczył w Manifestacji Pierwszomajowej OPZZ i partii lewicy w Warszawie:

Kwiaty od posła Janusza Zemke m.in. podczas inowrocławskiej manifestacji 1-Majowej, pod pomnikiem Obrońców Inowrocławia złożył asystent posła Tomasz Mokos (fot. inowroclaw.naszemiasto.pl):

* 29 kwietnia br. poseł Janusz Zemke wypowiedział się dla "Faktów" TVN na temat odwołanego przetargu na zakup dronów: – Zamiast dyskutować poważnie o wojsku, dyskutuje się o panach Misiewiczach i Biniendach, natomiast tam, gdzie są rzeczy ważne dla wojska, to są tylko słowa, słowa, słowa...

* Na 29 kwietnia br. europosłowie SLD Bogusław Liberadzki, Krystyna Łybacka i Janusz Zemke wspólnie z Federacją Stowarzyszeń Służb Mundurowych przygotowali konferencję pt. "Ochrona praw funkcjonariuszy i żołnierzy w demokratycznym państwie", wynajmując na obrady Salę Kolumnową w budynku Sejmu RP. W ostatniej chwili zgoda na wynajem sali została wycofana. W związku z tym uczestnicy zaplanowanego spotkania zebrali się o godz. 11,3o przed Sejmem, w formie zgromadzenia publicznego, czytaj więcej...

Sonda

Jak PE powinien wpływać na przyszłość Europy?

Komentarz na gorąco...

Ograniczajmy marnotrawienie żywności

– Ograniczenie marnotrawienia i zwiększenie bezpieczeństwa żywności, to cele nie tylko gospodarcze, ale także etyczne.

Z przekonaniem poparłem sprawozdanie przygotowane przez posła Biljana Borzana, przedstawione na majowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Uważam, że należy wspierać wszystkie działania ograniczające marnotrawienie żywności.

Na świecie, co roku jest marnowanych ponad 30 proc. wytwarzanej żywności. W Unii Europejskiej skala tego zjawiska jest wysoce niepokojąca, gdyż rocznie marnuje się 80 milionów ton żywności.

Z zasady podkreśla się wymiar gospodarczy tego zjawiska. Moim zdaniem, znacznie istotniejszy jest wymiar etyczny, gdyż mamy nadprodukcję żywności, przy równoczesnej rosnącej skali ubóstwa w świecie i liczbie ludzi biednych, których nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb żywnościowych.

Popieram działania Unii Europejskiej, które mają ograniczyć marnotrawstwo żywności do 2030 roku, co najmniej o 50 procent. Wymaga to oczywiście nasilenia działań w zakresie rozsądnego planowania produkcji rolno-spożywczej, jak również przechowywania i przetwarzania żywności. Ponieważ nie da się wyeliminować zupełnie zjawiska marnotrawienia żywności, Unia powinna wspierać te badania i technologie, które umożliwią odzyskiwanie jak najwięcej cennych surowców.

Janusz Zemke

Strasburg,

16 maja 2017 r.

Czytaj całość »

GALERIA LAUREATÓW KONKURSÓW

Obraz 1243

FUNDACJA im. JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO

Obraz 1296

Strona Komisji Europejskiej po polsku

* Funkcjonuje specjalna strona internetowa Komisji Europejskiej w języku polskim. Zapraszamy do korzystania z jej treści TUTAJ

Staże i wizyty naukowe
w Parlamencie Europejskim

Pragnąc wnieść swój wkład w rozwój edukacji europejskiej i szkolenie zawodowe oraz umożliwić obywatelom poznanie zasad funkcjonowania instytucji, Parlament Europejski oferuje różne rodzaje staży i „wizyt naukowych” w Sekretariacie Generalnym PE oraz w innych instytucjach europejskich.

Czytaj całość »

Kalendarz

29 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą: Bogusława, Magdalena i Maksymilian
Do końca roku zostało
216 dni.

Internauci piszą...

Strona: 1, ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 z 34

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Drony, panie pośle!

* W rubryce "Uważam, że..." zadał Pan pytanie: "Jeśli nie Caracale, to co?".

Odpowiedź: drony, Panie pośle, drony!
http://wyborcza.pl/7,75398,20947386,i-nadleca-tysiace-dronow-antoni-macierewicz-planuje-nowe-zakupy.html

PS  Co też ten człowiek jeszcze wymyśli?

– emeryt mundurowy (dane adresowe do wiadomości posła Zemke), 9 listopada 2016 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Wylosowany stażysta

* W październiku br. poseł Janusz Zemke wylosował dwa adresy e-mail z grona osób tworzących grupę Zemke Team, których właścicieli zaprosił na wyjazd do Brukseli w grudniu tego roku. W biurze poselskim nie są gromadzone żadne dane osób zapisanych do Zemke Teamu, a adresy e-mail nie zawsze zdradzają nazwisko posiadacza konta, zatem zdarzyło się, że jednym z wylosowanych okazał się b. stażysta posła Zemke.

Oto fragment jego listu:

"Było mi bardzo miło przeczytać Państwa wiadomość. Niestety, nie mogę skorzystać z wyjazdu, mimo najszczerszych chęci. Od pewnego czasu mieszkam na terytorium Monachium i dojazd do Bydgoszcz jest niemożliwy.
Niemniej chciałbym Państwu serdecznie podziękować za wylosowane zaproszenie. Jako były stażysta bardzo miło wspominam mój pobyt i pracę przy Panu Zemke w Parlamencie. Staż ten pomógł mi w karierze zawodowej. Z perspektywy czasu widzę ile furtek otworzyło się przede mną dzięki stażowi. Do tej pory zachęcam swoich znajomych do ubiegania się o podobne staże! Jest to wielka szansa dla młodych i cieszę się, że Pan Zemke widzi w nas, młodych, potencjał, w który warto inwestować.
Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się podziękować Panu Zemke osobiście.
Z pozdrowieniami dla Pana Zemke, Marka Tomczyka oraz wszystkich pracowników Biura Poselskiego."

(dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke), 9 listopada 2016 r.

***

Odpowiedź posła Janusza Zemke:

Dziękuję za sympatycznego maila. Cieszę się, że staż okazał się pomocny w Twoim dalszym życiu. Gdybyś był w Brukseli lub Strasburgu, zawsze zapraszamy. Przekazuję także pozdrowienia od Marka.

Z pozdrowieniami z Brukseli,

Janusz Zemke, 9 listopada 2016 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Co wiemy o umowie TTIP?

* Szanowny Panie Pośle, w związku z licznymi doniesieniami medialnymi na temat TTIP, a pozbawieni możliwości dostępu do źródłowych informacji prosimy o opinię dotyczącą projektu tej umowy – w jaki sposób może ona wpłynąć na m.in. bezpieczeństwo i jakość żywności, prawa pracownicze, ochronę danych osobowych czy rozstrzyganie sporów pomiędzy firmami a państwem. Opinia ta byłaby zaprezentowana podczas zebrań członków SLD woj. warmińsko-mazurskiego.
Serdecznie pozdrawiam (dane adresowe do wiadomo,sci posła J. Zemke, 13 czerwca 2016 r.)

***
Odpowiedź posła Janusza Zemke:

"Bardzo dziękuję za maila. Niestety, nie mogę przekazać żadnych dokumentów i informacji źródłowych dotyczących TTIP, gdyż w obecnej fazie mają one charakter poufny i są dostępne posłom do Parlamentu Europejskiego wyłącznie w kancelarii tajnej.

Nie odniosę się zatem obecnie do szczegółowych pytań, chociaż podzielam liczne wątpliwości dotyczące tych negocjacji. W praktyce, jednak negocjacje zostały obecnie zawieszone w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie wyborcze w USA.

Poniżej przesyłam linki do oficjalnych informacji ws. TTIP.

http://www.europarl.europa.eu/news/pl/news-room/20150610STO65005/Debata-i-g%C5%82osowanie-ws.-TTIP-prze%C5%82o%C5%BCone-%E2%80%93-co-dalej

http://www.europarl.europa.eu/news/pl/news-room/20150202STO18324/TTIP-szans%C4%85-dla-wszystkich

http://www.europarl.europa.eu/news/pl/top-stories/20150202TST18313/TTIP-szansa-czy-ryzyko

http://ec.europa.eu/trade/policy/in-focus/ttip/index_pl.htm

Z pozdrowieniami, Janusz Zemke

Bruksela, 17 czerwca 2016 r."

***

 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Kolejny pomysł obniżenia emerytur byłym funkcjonariuszom

* Mam pytanie. Szanowny Panie Pośle, co pan sądzi o kolejnym pomyśle obniżenia emerytur byłym funkcjonariuszom. Jeżeli koncepcja MSW wejdzie w życie, to doprowadzi ona na skraj ubóstwa dziesiątki tysięcy pozytywnie zweryfikowanych, niczemu niewinnych ludzi, którzy już teraz nie mają z czego żyć. Dlatego proszę Pana Posła o wyrażenie swej opinii, jakie szanse ma ta szalona koncepcja na wejście w życie?
Z wyrazami szacunku (dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke),
8 lutego 2016 r.

***

Szanowny Panie,
odpowiadając na Pana e-maila, pozwolę sobie przekazać kilka uwag.

Byłem tym posłem w Sejmie RP, który konsekwentnie sprzeciwiał się obniżaniu emerytur byłym funkcjonariuszom, którzy poddali się w 1990 roku weryfikacji. Państwo powinno szanować decyzje swoich organów i nie zmieniać praw nabytych, odbierając legalnie przyznane świadczenia emerytalne. Te decyzje determinowały losy emerytów, pozwalając im planować finansowo swoją przyszłość. Odebranie świadczeń niejednokrotnie pozbawia te osoby (najczęściej w podeszłym wieku) jakiegokolwiek źródła utrzymania.

Dałem wyraz dezaprobacie dla takich działań, jako współautor wniosku grupy posłów do Trybunału Konstytucyjnego. Wspierałem też skargi składane, moim zdaniem słusznie, do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Pogląd w tej sprawie mam zatem jasny.

Problem polega dzisiaj na tym, że w Sejmie RP nie ma już Klubu SLD, który bronił praw nabytych. Nie mam zatem obecnie w Sejmie RP żadnej możliwości wpływu na posłów.

Po wyczerpaniu drogi krajowej istnieje jednak możliwość składania skarg do wspomnianego Trybunału Praw Człowieka. Podobnie, jak w przeszłości, jestem gotów włączyć się do przygotowywania takich skarg.

Z pozdrowieniami z Brukseli,
Janusz Zemke

Bruksela, 9 lutego 2016 r.

***

W związku z zainteresowaniem internautów poszukiwaniem przez IPN w prywatnych mieszkaniach materiałów z informacjami służb bezpieczeństwa PRL, aktywnością posłów w sprawie uchwalenia abolicji itp., co dotyczy w dużej mierze osób starszych – w Poradniku dla emerytów zamieszczamy opinię prawną w tej sprawie.

Bydgoszcz, 3 marca 2016 r.
 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Wykluczeni opiekunowie

* Na adresy e-mailowe polskich europosłów frakcji S&D napływają liczne teksty listów, sygnowanych przez przedstawicieli Ruchu Społecznego "Wykluczeni Opiekunowie". Listy są tej samej treści:

"19-go lub 20-go stycznia 2016 roku w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata na temat zagrożeń praworządności w Polsce. Na pytania europosłów będzie odpowiadała premier Beata Szydło.

Debata będzie dotyczyła także m.in. Trybunału Konstytucyjnego. To doskonała okazja aby na forum europejskim nagłośnić kwestię braku realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych dorosłych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Pytania w tej sprawie mogliby Państwo zadać Pani Premier Beacie Szydło.

My, opiekunowie, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą, ponieważ SLD zawsze stało murem za opiekunami. SLD nie ma na swoim sumieniu krzywdy opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych – niesamodzielnych. Takie wystąpienie pozwoliłoby nie tylko pokazać nasz problem, z którym walczymy już kolejny rok, z kolejnym Rządem ale również przypomnieć czy też pokazać, że lewica zawsze była i nadal jest wrażliwa na niesprawiedliwość społeczną. Będziemy Państwu niezmiernie wdzięczni, ponieważ już po raz kolejny dla rządzących staliśmy się tylko pustymi przedwyborczymi obietnicami.

Chętnie służymy wszelkimi informacjami na temat niezrealizowanego do dzisiaj wyroku TK o sygnaturze K 38/13 jak również informacjami na temat obecnego podziału opiekunów i istniejącego zagmatwanego systemu wsparcia.

Przesyłamy Państwu link do zebranych przez nas obietnic przedwyborczych PiS-u dotyczących nas, opiekunów a w załączniku podstawowe informacje na temat obecnego systemu wsparcia i tego jak owo wsparcie kształtowało się na przestrzeni lat 2010 - 2016.

Jeżeli Państwo wyrażą zgodę na pomoc nam, opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych niesamodzielnych, prześlemy materiały dotyczące sprawy, odpowiemy też na wszelkie pytania czy niejasności."

Link do filmu z obietnicami PiS-u.
https://www.youtube.com/watch?v=DzgS9qKb2oY

Z poważaniem

(dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke, 17 stycznia 2016 r.)

***


 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

"Stowarzyszenie Bez Ograniczeń" dziękuje

* Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie na studyjny wyjazd do Brukseli Panu Januszowi Zemke – posłowi do Parlamentu Europejskiego. Czujemy się zaszczycone i szczęśliwe, że nasza społeczna praca na rzecz podnoszenia jakości życia osób z niepełnosprawnościami zarówno w szkole, w której pracujemy, jak i w stowarzyszeniu została doceniona.

Jednocześnie z całego serca dziękujemy za wspieranie każdego z naszych przedsięwzięć.

Wspaniała gościna, niezwykła atmosfera, lekcja historii, spotkanie z politykiem, a przede wszystkim człowiekiem o wielkim sercu i kulturze, godnym naśladowania dla wielu. DZIĘKUJEMY!

"Stowarzyszenie Bez Ograniczeń", Bydgoszcz, 8 grudnia 2015 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

W sprawie ograniczenia dostępu do broni

* Szanowany Panie,
7 stycznia 2015 roku terroryści zaatakowali redakcję Charlie Hebdo używając nierejestrowanej, nielegalnej broni samoczynnej (automatycznej) typu Kałasznikow.

Komisja Europejska rozpoczęła prace nad zmianami do dyrektywy regulującej kwestie obrotu bronią i jej posiadania w UE w celu ograniczenia dostępu do broni samopowtarzalnej (półautomatycznej), ale ten rodzaj broni nie został użyty w ataku ani nie jest zazwyczaj używany przez zwykłych bandytów.

18 listopada 2015 pojawił się oficjalnie komunikat w tej sprawie.
Niektórzy terroryści, którzy dokonali tego zbrodniczego czynu ciągle są na wolności, policja nie zakończyła oficjalnego śledztwa, a Komisja Europejska już proponuje bardzo daleko idące zmiany, które tylko w teorii mogą zapobiec podobnym zdarzeniom.

Proponowane w „Council Directive 91/477/EEC on control of the acquisition and possession of weapons” poprawki są nielogiczne, błędne w swoich założeniach oraz nie poparte żadnymi oficjalnymi danymi. Są one szkodliwe z punktu widzenia gospodarczego.
Ala co najważniejsze – są niesprawiedliwe, szczególnie w stosunku do ofiar ale również niesprawiedliwe w stosunku do praworządnych obywateli, którym Komisja Europejska chce odebrać ich własność (karabinki i pistolety samopowtarzalne, a nawet broń dekoracyjną i pozbawioną możliwości oddania strzału), a tym samym pozbawić podstawowych praw obywateli UE.

Jedynym argumentem, który wymyślili komisarze – Pani Elżbieta Bieńkowska i Pan Dimitris Avramopoulos jest to, że broń obecnie legalnie używana przez praworządnych obywateli UE jest podobna i „wygląda jak broń samoczynna”, którą nielegalnie używają terroryści. Dokument ten jest obrazą naszych praw obywatelskich oraz naszej inteligencji.

Dyrektywa ta jest tylko akcją propagandową, bezwzględnie wykorzystującą tragedię narodu francuskiego.

Zastrzeżenia do tej dyrektywy:
– Uderza ona tylko w praworządnych obywateli a NIE w terrorystów, którzy i tak każdą broń sobie nielegalnie załatwią, co daje im przewagę nad społeczeństwem – jest to przejaw rasizmu oraz dyskryminacji praworządnych i normalnych obywateli UE.

– Spora część obywateli Unii Europejskiej jest przeciwna takim reżimowym rozwiązaniom (przykład: społeczne akcje zawiązujące się przeciw tej dyrektywie), a praworządni obywatele – posiadacze broni palnej są liczebną grupą w Europie.
– Proponowane zmiany przewidują wywłaszczenie oraz złomowanie istniejących egzemplarzy broni, jest to totalitarna metoda. Istnieje duża szansa, że właśnie w momencie przekazania broni do zniszczenia trafi ona w ręce bandytów. Obecnie broń w rękach praworządnych obywateli jest ściśle ewidencjonowana oraz monitorowana i nie ma przypadków, poza jednostkowymi, utraty broni przez legalnych posiadaczy.
– Rozbrojenie praworządnych obywateli naszego kraju nie spowoduje rozbrojenie kryminalistów i terrorystów. Oni nie zważają na prawo, broni nie pozyskują w sposób legalny, nie zdają egzaminów, nie rejestrują ich na policji.
– Obecnie Polska ma jeden z najniższych wskaźników posiadania broni (1 sztuka na 100 mieszkańców – słownie JEDNA), a np. w Niemczech 30 na 100, w Czechach 16 na 100 mieszkańców. Tym samym setki tysięcy osób w całej UE zostaną pozbawione swojej legalnej własności, a kto zapłaci im odszkodowanie? Czy komisarze i posłowie UE?
 – Zlikwidowana zostanie cała gałąź przemysłu, zmniejszy się zatrudnienie w zakładach produkujących broń i amunicję oraz inne rzeczy z tym związane – są to setki tysięcy osób w całej UE.
– Ucierpią dziesiątki tysięcy sportowców, w tym młodzież zrzeszona w klubach strzeleckich, grupach rekonstrukcji historycznej czy klubach myśliwskich.

W związku z powyższym zdecydowanie protestuję przeciwko tej dyrektywie i będę śledził Pana zachowanie w tej sprawie.

Z poważaniem (dane adresowe do wiadomości posła),
członek Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego
i Opolskiego Stowarzyszenia Miłośników Broni
Opole, 24 listopada 2015 r.

***
Uprzejmie dziękuję za nadesłany e-mail w sprawie projektu wniosku Komisji Europejskiej, zakładającego obostrzenia w zakresie posiadania broni przez obywateli, w tym przeznaczonej do użytku sportowego i kolekcjonerskiej.

Ostatnie tragiczne wydarzenia w Paryżu z pewnością wymagają zdecydowanych działań. Uważam jednak, że powinny to być decyzje przemyślane i precyzyjnie uderzające w źródła zagrożeń. Duży zakres odpowiedzialności w tym obszarze spoczywa również nie tylko na Unii, ale i państwach członkowskich, które najlepiej są w stanie egzekwować przepisy o dostępie do broni.

Mając powyższe na uwadze, pragnę zapewnić, że w trakcie prac legislacyjnych w Parlamencie Europejskim będziemy – wraz z innymi posłami S&D – podnosić poruszone w nadesłanym e-mailu kwestie.

Z poważaniem,

Janusz Zemke

Strasburg, 24 listopada 2015 r.

*** 

Strona: 1, ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 z 34