Janusz Zemke
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

Uważam, że...

Trzeba utworzyć fundusz obronny Unii Europejskiej

– Unia Europejska, słusznie zajmuje się coraz częściej kwestią swojej obrony i bezpieczeństwa. Chcę w tym kontekście zwrócić uwagę na narastający problem.

Suma budżetów obronnych wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej stanowi około 50 % budżetu obronnego USA. W Europie wydajemy na obronę 1,3 % unijnego PKB, gdy USA około 4 %.

Problem nie polega jednak tylko na zbyt niskich budżetach obronnych, lecz także na bardzo słabej efektywności ich wykorzystania. Wydając 50 % budżetu USA, Europa dysponuje jedynie 15 % zdolności bojowych armii Stanów Zjednoczonych.

Fatalna sytuacja dotyczy zwłaszcza badań nad nowymi technologiami wojskowymi i wdrażaniem nowych technologii.

Za celowe uważam zatem stworzenie w budżecie Unii specjalnego funduszu obronnego, który w skali roku przeznaczałby 500 mln euro na badania i 500 mln euro na wdrażanie nowych technologii. Powinno to poprawić wojskowe zdolności europejskie w sferze rozpoznania, produkcji wojskowych dronów, uzyskania zdolności do tankowania w powietrzu i innych nowych generacji uzbrojenia.

Janusz Zemke

Strasburg,

6 lipca 2017 r.

Czytaj całość »

GALERIA STAŻYSTÓW POSŁA J. ZEMKE

Obraz 3950

Polska Prezydencja w Radzie UE

1 stycznia 2012 r. po raz siódmy w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej przejęła DANIA. Tym samym zakończyło się, sprawowane od 1 lipca 2011 roku polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Czytaj całość »

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

W UNII EUROPEJSKIEJ

* W UE na jednego emeryta pracuje teraz czterech Europejczyków. W 2020 r. będzie ich pięciu, a w 2060 r. tylko dwoje.

* Średni wiek przejścia na emeryturę w 2010 r. to 61,4 lata.

* Przewidywana dziś długość życia mężczyzn to 76 lat, kobiet - 82. W 2060 r. będzie to już 84 lata dla mężczyzn i 89 lat dla kobiet.

* Odsetek liczby osób pracujących w porównaniu do liczby osób powyżej 75 roku życia wzrośnie z 25,4 proc. dziś do 53,5 proc. w 2060 r.

* W 2060 r. wydatki publiczne związane ze starzejącym się społeczeństwem będą wynosić już 4,75 proc. PKB, a wydatki związane z emeryturami 2,4 proc. PKB.

Czytaj całość »

GALERIE FOTO

Obraz 3497

Kurs obsługi komputera

Obraz 2075

EUROPEJSKIE DROGI – radio Pomorza i Kujaw

Polecamy Państwu wysłuchanie audycji Wojciecha Sobocińskiego pt. "Europejskie drogi", które cyklicznie nadawane są w środy o 12,15 na antenie Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. 

 

Czytaj całość »

Licznik odwiedzin

8095354
Obecnie stronę przegląda
159 użytkownik(-ów)
  • RSS RSS: Aktualności
  • RSS RSS: Komunikaty
  • UWAGA adresaci decyzji ZER MSWiA: Odwołanie MUSI być złożone w ciągu 30 dni! Wzory odwołań do Sądu Okręgowego w Warszawie znajdują się tutaj: http://www.janusz-zemke.pl/_poradnik/_news/18/2/4098/wzory_odwolan_do_wlasciwe.html lub na stronie Federacji SSM: https://www.fssm.pl/wzory-odwolan-od-decyzji-zer

Komunikaty

* Poseł Janusz Zemke komentował dla różnych redakcji mediów reakcję Unii Europejskiej na sytuację polityczną w Polsce. Ponadto uczestniczy w działaniach Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej dot. skutków ustawy z 16 grudnia 2016 r., o czym informuje w "Poradniku dla emerytów...". W zakładce "Internauci piszą" poseł odpowiada na zapytania zainteresowanych mundurowych, zaniepokojonych bieżącymi wydarzeniami w naszym kraju. Natomiast w Parlamencie Europejskim przez kilka najbliższych tygodni potrwa przerwa wakacyjna.

* Poseł Janusz Zemke, jako członek Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej ws. skutków represyjnej ustawy z 16 grudnia 2016 r. – uczestniczyć będzie w wielu spotkaniach ze środowiskami emerytów mundurowych, m.in. 15 września w Łodzi, 16 września w Ostrowcu Świętokrzyskim, 21 września w Nakle i Sępólnie Krajeńskim, 22 września w Świeciu i Tucholi oraz 18 października w Jeleniej Górze. O szczegółach będziemy na bieżąco informować.

* 15 lipca 2017 r. liczba na liczniku odwiedzin strony posła Janusza Zemke przekoczyła 8 (osiem) milionów! Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie!

* 14 lipca br. o godz. 20,20 w TVN24 Biznes i Świat, w programie "Fakty z zagranicy" komentatorami reakcji Komisji Europejskiej na sądowe ustawy w Polsce byli posłowie Michał Kamiński (ED) i Janusz Zemke (SLD). Zapraszamy do oglądania zapisu programu w Internecie.

* 11 lipca br. w Superstacji o godz. 18,45 wyemitowany został program  "Polska w kawałkach Grzegorza Jankowskiego". Gośćmi byli prof. Romuald Szeremietiew oraz dr Janusz Zemke. Zapraszamy do oglądania zapisu programu w internecie!

* 10 lipca br. poseł Janusz Zemke cytowany był w reportażu Pawła  Płuski w "Faktach" TVN na temat podpisanego przez MON memorandum dot. zakupu Patriotów: "– Polski rząd chce w USA kupić coś, czego jeszcze nie ma i naprawdę nie będzie to tak, że kupimy za taką cenę, jaką chcemy zapłacić. To sprzedający podyktują nam cenę" – powiedział J. Zemke. Czytaj także "Za Patrioty możemy zapłacić więcej niż inni" na łamach "Rzeczpospolitej"

* W "Poradniku dla emerytów..." znajduje się informacja posła Janusza Zemke dotycząca zaawansowania i planowanych działań Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej.

* Od 10 lipca br. rozpoczyna się tydzień posiedzeń eurodeputowanych w komisjach parlamentarnych w Brukseli. Harmonogram prac zobacz TUTAJ.

* 8 lipca br. o godz. 19,35 dwaj europosłowie Karol Karski i Janusz Zemke byli gośćmi "Faktów po Faktach" w TVN24, gdzie rozmawiano o znaczeniu wizyty prezydenta USA dla Polski i podpisanego przez MON memorandum, związanego z zakupem systemu obrony powietrznej Patriot dla armii.

* 7 lipca br. w papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej" ukazał się artykuł Romana Laudańskiego pt. "Już czas na polskich Patriotów", gdzie zawarta jest wypowiedź posła Janusza Zemke.

* Od 3 do 6 lipca br. w Strasburgu trwała kolejna sesja plenarna Parlamentu Europejskiego. Posłowie m.in. omówili wyniki posiedzenia Rady Europejskiej (22-23 czerwca) i przyjęli stanowisko przed szczytem państw grupy G20 (7-8 lipca) w Hamburgu. Ponadto debatowali nad propozycją utworzenia tymczasowej komisji parlamentarnej, której zadaniem będzie opracowanie skuteczniejszych sposobów przeciwdziałania terroryzmowi. Wystąpienia w debacie posła Janusza Zemke TUTAJ. Więcej tematów TUTAJ

* 30 czerwca br. o godz. 21,30 gośćmi programu "TAK czy NIE" w Polsat News byli europosłowie Michał Boni i Janusz Zemke. Prowadziła redaktor Agnieszka Gozdyra. Oglądaj więcej w internecie.

* 27 czerwca br. ukazał się w papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej" wywiad Jacka Deptuły z posłem Januszem Zemke pt. "Poniatowski przyleciał, Patrioty mogą odlecieć", m.in. o tym, że rozmowy o kupnie amerykańskich baterii Patriot za 30 mld zł utknęły w martwym punkcie, choć miały być na wyposażeniu polskiej armii – jak zapewniał minister Macierewicz – jeszcze w tym roku, czytaj także TUTAJ

Sonda

Jak PE powinien wpływać na przyszłość Europy?

Komentarz na gorąco...

Jest memorandum i co dalej?

– Niedawno komentowałem zapowiedź ministra Macierewicza, że Patrioty będą jeszcze w tym roku na wyposażeniu polskiej armii. Byłem przekonany od początku, że jest to sprawa nierealna.

Faktem jest, że priorytetem w modernizacji polskiej armii jest zakup systemów obrony powietrznej. Każde zagrożenie zaczyna się bowiem z powietrza, by zniszczyć wpierw centra i systemy dowodzenia. Sami nie jesteśmy w stanie wyprodukować będących przedmiotem przetargu MON mobilnych wyrzutni rakiet krótkiego i średniego zasięgu.

Mimo że mamy pieniądze na zakup, to problem polegał na tym, że Amerykanie nie chcieli nam sprzedać Patriotów wraz z najnowocześniejszą technologią. Wolą sprzedawać sprzęt starszy. Polski warunek, by łączyć sprzedaż z technologią jest słuszny, ale trudno osiągalny. Sprawa zakupu baterii Patriotów jest przedmiotem rozmów polsko-amerykańskich co najmniej od 2015 r., jeszcze za koalicji PO-PSL.

Podczas wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce odtrąbiono sukces MON w postaci podpisanego memorandum, czyli porozumienia określającego tzw. mapę drogową etapowego zakupu systemu Patriot.

Memorandum potwierdza, że Polska chce kupić system obrony kraju w Stanach Zjednoczonych. Zastanawiam się jednak, kiedy będziemy mogli kupić ten system, a jeszcze ważniejsza jest kwestia ceny.

Powinniśmy prowadzić negocjacje równolegle z USA i Europą, a na koniec podjąć decyzję na podstawie techniki, ceny i offsetu. Uważam za bardzo ryzykowny sposób wyboru producenta. Jeśli systemu wartego kilkadziesiąt miliardów złotych nie kupujemy w procedurach przetargowych, a sprzedający wie, że kupujemy wyłącznie u niego, to się z zasady kończy wyższą ceną. Obawiam się, że zapłacimy więcej niż 30 mld zł.

Warto zauważyć, że mowa jest o dwóch bateriach, tymczasem, by uruchomić system Wisła, potrzebnych jest ich osiem. Memorandum jest, system obrony powietrznej kraju może być za ładnych kilka lat.

Janusz Zemke

Bruksela,
7 lipca 2017 r.

***

Czytaj całość »

GALERIA LAUREATÓW KONKURSÓW

Obraz 1251

FUNDACJA im. JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO

Obraz 1298

Strona Komisji Europejskiej po polsku

* Funkcjonuje specjalna strona internetowa Komisji Europejskiej w języku polskim. Zapraszamy do korzystania z jej treści TUTAJ

Staże i wizyty naukowe
w Parlamencie Europejskim

Pragnąc wnieść swój wkład w rozwój edukacji europejskiej i szkolenie zawodowe oraz umożliwić obywatelom poznanie zasad funkcjonowania instytucji, Parlament Europejski oferuje różne rodzaje staży i „wizyt naukowych” w Sekretariacie Generalnym PE oraz w innych instytucjach europejskich.

Czytaj całość »

Kalendarz

23 Lipca 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida i Apolinary
Do końca roku zostało
161 dni.

Internauci piszą...

Strona: 1, ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 z 35

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Kiedy można skierować sprawę do TPC w Strasburgu?

Szanowny Panie Pośle,
jestem emerytem policyjnym, policjantem w stanie spoczynku z 1,5-roczną przeszłością w organach bezpieczeństwa państwa, 20 latami służby w Policji po lipcu 1990 roku i kilkoma latami pracy w cywilu po przejściu na emeryturę (teraz wg projektu, pracując i odprowadzając składki ZUS już nigdy nawet 1 zł nie dopracuję do emerytury).

Moja emerytura za okres 1,5 roku w organach wynosi około 70 zł netto, a pozostała kwota za czas służby w Policji i pracy cywilnej wynosi około 3500 zł netto. Wystarcza na przyzwoite życie.

Teraz zostanę pozbawiony 2000 zł bez jakichkolwiek perspektyw związanych z tzw. dorabianiem (a projekt ustawy nie określa minimalnego czasu służby poza organami, który to okres uniemożliwiałby zastosowanie obniżenia emerytury do średniej krajowej w ZUS – opinia obecnego MF do projektu).

Przeszedłem pozytywnie weryfikację w 1990 roku i wiernie służyłem wolnej Polsce w Policji. Oczywiście uważam, że postępowanie obecnej władzy jest niesprawiedliwe, niezgodne z prawem, nie respektuje praw nabytych, jest niesłuszną represją. Gdyby mnie nie zweryfikowano pozytywnie, to zapewne w 1990 roku poradziłbym sobie w życiu i teraz nie zostałbym oszukany.

Mam do Pana następujące pytanie, podejrzewając, że powszechne sądy ubezpieczeń społecznych będą raczej zawieszać indywidualne skargi do chwili orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, a z kolei Trybunał Konstytucyjny w obecnym kształcie i paraliżu może kilka lat odwlekać z wydaniem wyroku: – Czy jest możliwym skierowanie skargi do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu bezpośrednio po uchwaleniu projektu obecnej ustawy i opublikowaniu jej w dzienniku ustaw, bez oczekiwania na wyczerpanie drogi prawnej w naszym kraju, motywując ten fakt brakiem sprawnie działających w Polsce organów państwa powołanych do przestrzegania praw człowieka?

Byłoby to o tyle istotne, że wobec przewidywanych pierwszych skutków obniżenia emerytur w listopadzie 2017 roku, w tym czasie TPC w Strasburgu może wydałby wyrok (mam nadzieję, że respektowany przez obecnie rządzących, albo nawet obecnie rządzący pod groźbą raczej niekorzystnego dla siebie wyroku wycofaliby się z realizacji ustawy w takim kształcie).

Spodziewam się, że stawiałoby to mój kraj w złym świetle, ale skoro tenże nie respektuje moich praw?

(dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke), 26 listopada 2016 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Przepychanie ustawy "mundurowej"

 * Szanowny Panie Pośle,
piszę w sprawie procedowania ponownej "ustawy dezubekizacyjnej".
Jak zapatruje się Pan na kwestię wydanych po "pierwszej ustawie" z 2009 r. prawomocnych wyroków sądów określających wysokość emerytury. Czy będą honorowane te wyroki czy też kolejne ustawy będą dalej zmniejszać świadczenia?

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji czytamy, że projekt ustawy zwolniony jest z opinii w kwestii zgodności z prawem unijnym. Jest też pismo dot. odstąpienia od opinii prawniczej o ustawie.

Czy nie jest to na siłę, wbrew przepisom, przepychanie ustawy?
Czy UE może zająć się tą ustawą, jeżeli chodzi o zgodność z prawem unijnym?

Z poważaniem (dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke), 24 listopada 2016 r.

***

Odpowiedź posła Janusza Zemke:

Dziękuję Pani za e-maila. Informuję, że Trybunał w Strasburgu nie może się zajmować projektami. Jego kompetencje rozpoczynają się dopiero po wyczerpaniu drogi prawnej w państwie unijnym.
Gdy nastąpi ten moment – będę oczywiście służył pomocą prawną.

Janusz Zemke

Strasburg, 24 listopada 2016 r.

***


 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Drony, panie pośle!

* W rubryce "Uważam, że..." zadał Pan pytanie: "Jeśli nie Caracale, to co?".

Odpowiedź: drony, Panie pośle, drony!
http://wyborcza.pl/7,75398,20947386,i-nadleca-tysiace-dronow-antoni-macierewicz-planuje-nowe-zakupy.html

PS  Co też ten człowiek jeszcze wymyśli?

– emeryt mundurowy (dane adresowe do wiadomości posła Zemke), 9 listopada 2016 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Wylosowany stażysta

* W październiku br. poseł Janusz Zemke wylosował dwa adresy e-mail z grona osób tworzących grupę Zemke Team, których właścicieli zaprosił na wyjazd do Brukseli w grudniu tego roku. W biurze poselskim nie są gromadzone żadne dane osób zapisanych do Zemke Teamu, a adresy e-mail nie zawsze zdradzają nazwisko posiadacza konta, zatem zdarzyło się, że jednym z wylosowanych okazał się b. stażysta posła Zemke.

Oto fragment jego listu:

"Było mi bardzo miło przeczytać Państwa wiadomość. Niestety, nie mogę skorzystać z wyjazdu, mimo najszczerszych chęci. Od pewnego czasu mieszkam na terytorium Monachium i dojazd do Bydgoszcz jest niemożliwy.
Niemniej chciałbym Państwu serdecznie podziękować za wylosowane zaproszenie. Jako były stażysta bardzo miło wspominam mój pobyt i pracę przy Panu Zemke w Parlamencie. Staż ten pomógł mi w karierze zawodowej. Z perspektywy czasu widzę ile furtek otworzyło się przede mną dzięki stażowi. Do tej pory zachęcam swoich znajomych do ubiegania się o podobne staże! Jest to wielka szansa dla młodych i cieszę się, że Pan Zemke widzi w nas, młodych, potencjał, w który warto inwestować.
Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się podziękować Panu Zemke osobiście.
Z pozdrowieniami dla Pana Zemke, Marka Tomczyka oraz wszystkich pracowników Biura Poselskiego."

(dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke), 9 listopada 2016 r.

***

Odpowiedź posła Janusza Zemke:

Dziękuję za sympatycznego maila. Cieszę się, że staż okazał się pomocny w Twoim dalszym życiu. Gdybyś był w Brukseli lub Strasburgu, zawsze zapraszamy. Przekazuję także pozdrowienia od Marka.

Z pozdrowieniami z Brukseli,

Janusz Zemke, 9 listopada 2016 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Co wiemy o umowie TTIP?

* Szanowny Panie Pośle, w związku z licznymi doniesieniami medialnymi na temat TTIP, a pozbawieni możliwości dostępu do źródłowych informacji prosimy o opinię dotyczącą projektu tej umowy – w jaki sposób może ona wpłynąć na m.in. bezpieczeństwo i jakość żywności, prawa pracownicze, ochronę danych osobowych czy rozstrzyganie sporów pomiędzy firmami a państwem. Opinia ta byłaby zaprezentowana podczas zebrań członków SLD woj. warmińsko-mazurskiego.
Serdecznie pozdrawiam (dane adresowe do wiadomo,sci posła J. Zemke, 13 czerwca 2016 r.)

***
Odpowiedź posła Janusza Zemke:

"Bardzo dziękuję za maila. Niestety, nie mogę przekazać żadnych dokumentów i informacji źródłowych dotyczących TTIP, gdyż w obecnej fazie mają one charakter poufny i są dostępne posłom do Parlamentu Europejskiego wyłącznie w kancelarii tajnej.

Nie odniosę się zatem obecnie do szczegółowych pytań, chociaż podzielam liczne wątpliwości dotyczące tych negocjacji. W praktyce, jednak negocjacje zostały obecnie zawieszone w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie wyborcze w USA.

Poniżej przesyłam linki do oficjalnych informacji ws. TTIP.

http://www.europarl.europa.eu/news/pl/news-room/20150610STO65005/Debata-i-g%C5%82osowanie-ws.-TTIP-prze%C5%82o%C5%BCone-%E2%80%93-co-dalej

http://www.europarl.europa.eu/news/pl/news-room/20150202STO18324/TTIP-szans%C4%85-dla-wszystkich

http://www.europarl.europa.eu/news/pl/top-stories/20150202TST18313/TTIP-szansa-czy-ryzyko

http://ec.europa.eu/trade/policy/in-focus/ttip/index_pl.htm

Z pozdrowieniami, Janusz Zemke

Bruksela, 17 czerwca 2016 r."

***

 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Kolejny pomysł obniżenia emerytur byłym funkcjonariuszom

* Mam pytanie. Szanowny Panie Pośle, co pan sądzi o kolejnym pomyśle obniżenia emerytur byłym funkcjonariuszom. Jeżeli koncepcja MSW wejdzie w życie, to doprowadzi ona na skraj ubóstwa dziesiątki tysięcy pozytywnie zweryfikowanych, niczemu niewinnych ludzi, którzy już teraz nie mają z czego żyć. Dlatego proszę Pana Posła o wyrażenie swej opinii, jakie szanse ma ta szalona koncepcja na wejście w życie?
Z wyrazami szacunku (dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke),
8 lutego 2016 r.

***

Szanowny Panie,
odpowiadając na Pana e-maila, pozwolę sobie przekazać kilka uwag.

Byłem tym posłem w Sejmie RP, który konsekwentnie sprzeciwiał się obniżaniu emerytur byłym funkcjonariuszom, którzy poddali się w 1990 roku weryfikacji. Państwo powinno szanować decyzje swoich organów i nie zmieniać praw nabytych, odbierając legalnie przyznane świadczenia emerytalne. Te decyzje determinowały losy emerytów, pozwalając im planować finansowo swoją przyszłość. Odebranie świadczeń niejednokrotnie pozbawia te osoby (najczęściej w podeszłym wieku) jakiegokolwiek źródła utrzymania.

Dałem wyraz dezaprobacie dla takich działań, jako współautor wniosku grupy posłów do Trybunału Konstytucyjnego. Wspierałem też skargi składane, moim zdaniem słusznie, do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Pogląd w tej sprawie mam zatem jasny.

Problem polega dzisiaj na tym, że w Sejmie RP nie ma już Klubu SLD, który bronił praw nabytych. Nie mam zatem obecnie w Sejmie RP żadnej możliwości wpływu na posłów.

Po wyczerpaniu drogi krajowej istnieje jednak możliwość składania skarg do wspomnianego Trybunału Praw Człowieka. Podobnie, jak w przeszłości, jestem gotów włączyć się do przygotowywania takich skarg.

Z pozdrowieniami z Brukseli,
Janusz Zemke

Bruksela, 9 lutego 2016 r.

***

W związku z zainteresowaniem internautów poszukiwaniem przez IPN w prywatnych mieszkaniach materiałów z informacjami służb bezpieczeństwa PRL, aktywnością posłów w sprawie uchwalenia abolicji itp., co dotyczy w dużej mierze osób starszych – w Poradniku dla emerytów zamieszczamy opinię prawną w tej sprawie.

Bydgoszcz, 3 marca 2016 r.
 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Wykluczeni opiekunowie

* Na adresy e-mailowe polskich europosłów frakcji S&D napływają liczne teksty listów, sygnowanych przez przedstawicieli Ruchu Społecznego "Wykluczeni Opiekunowie". Listy są tej samej treści:

"19-go lub 20-go stycznia 2016 roku w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata na temat zagrożeń praworządności w Polsce. Na pytania europosłów będzie odpowiadała premier Beata Szydło.

Debata będzie dotyczyła także m.in. Trybunału Konstytucyjnego. To doskonała okazja aby na forum europejskim nagłośnić kwestię braku realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych dorosłych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Pytania w tej sprawie mogliby Państwo zadać Pani Premier Beacie Szydło.

My, opiekunowie, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą, ponieważ SLD zawsze stało murem za opiekunami. SLD nie ma na swoim sumieniu krzywdy opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych – niesamodzielnych. Takie wystąpienie pozwoliłoby nie tylko pokazać nasz problem, z którym walczymy już kolejny rok, z kolejnym Rządem ale również przypomnieć czy też pokazać, że lewica zawsze była i nadal jest wrażliwa na niesprawiedliwość społeczną. Będziemy Państwu niezmiernie wdzięczni, ponieważ już po raz kolejny dla rządzących staliśmy się tylko pustymi przedwyborczymi obietnicami.

Chętnie służymy wszelkimi informacjami na temat niezrealizowanego do dzisiaj wyroku TK o sygnaturze K 38/13 jak również informacjami na temat obecnego podziału opiekunów i istniejącego zagmatwanego systemu wsparcia.

Przesyłamy Państwu link do zebranych przez nas obietnic przedwyborczych PiS-u dotyczących nas, opiekunów a w załączniku podstawowe informacje na temat obecnego systemu wsparcia i tego jak owo wsparcie kształtowało się na przestrzeni lat 2010 - 2016.

Jeżeli Państwo wyrażą zgodę na pomoc nam, opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych niesamodzielnych, prześlemy materiały dotyczące sprawy, odpowiemy też na wszelkie pytania czy niejasności."

Link do filmu z obietnicami PiS-u.
https://www.youtube.com/watch?v=DzgS9qKb2oY

Z poważaniem

(dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke, 17 stycznia 2016 r.)

***


 

Strona: 1, ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 z 35