Janusz Zemke
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

Uważam, że...

Trzeba utworzyć fundusz obronny Unii Europejskiej

– Unia Europejska, słusznie zajmuje się coraz częściej kwestią swojej obrony i bezpieczeństwa. Chcę w tym kontekście zwrócić uwagę na narastający problem.

Suma budżetów obronnych wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej stanowi około 50 % budżetu obronnego USA. W Europie wydajemy na obronę 1,3 % unijnego PKB, gdy USA około 4 %.

Problem nie polega jednak tylko na zbyt niskich budżetach obronnych, lecz także na bardzo słabej efektywności ich wykorzystania. Wydając 50 % budżetu USA, Europa dysponuje jedynie 15 % zdolności bojowych armii Stanów Zjednoczonych.

Fatalna sytuacja dotyczy zwłaszcza badań nad nowymi technologiami wojskowymi i wdrażaniem nowych technologii.

Za celowe uważam zatem stworzenie w budżecie Unii specjalnego funduszu obronnego, który w skali roku przeznaczałby 500 mln euro na badania i 500 mln euro na wdrażanie nowych technologii. Powinno to poprawić wojskowe zdolności europejskie w sferze rozpoznania, produkcji wojskowych dronów, uzyskania zdolności do tankowania w powietrzu i innych nowych generacji uzbrojenia.

Janusz Zemke

Strasburg,

6 lipca 2017 r.

Czytaj całość »

GALERIA STAŻYSTÓW POSŁA J. ZEMKE

Obraz 2613

Polska Prezydencja w Radzie UE

1 stycznia 2012 r. po raz siódmy w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej przejęła DANIA. Tym samym zakończyło się, sprawowane od 1 lipca 2011 roku polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Czytaj całość »

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

W UNII EUROPEJSKIEJ

* W UE na jednego emeryta pracuje teraz czterech Europejczyków. W 2020 r. będzie ich pięciu, a w 2060 r. tylko dwoje.

* Średni wiek przejścia na emeryturę w 2010 r. to 61,4 lata.

* Przewidywana dziś długość życia mężczyzn to 76 lat, kobiet - 82. W 2060 r. będzie to już 84 lata dla mężczyzn i 89 lat dla kobiet.

* Odsetek liczby osób pracujących w porównaniu do liczby osób powyżej 75 roku życia wzrośnie z 25,4 proc. dziś do 53,5 proc. w 2060 r.

* W 2060 r. wydatki publiczne związane ze starzejącym się społeczeństwem będą wynosić już 4,75 proc. PKB, a wydatki związane z emeryturami 2,4 proc. PKB.

Czytaj całość »

GALERIE FOTO

Obraz 1930

Kurs obsługi komputera

Obraz 2804

EUROPEJSKIE DROGI – radio Pomorza i Kujaw

Polecamy Państwu wysłuchanie audycji Wojciecha Sobocińskiego pt. "Europejskie drogi", które cyklicznie nadawane są w środy o 12,15 na antenie Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. 

 

Czytaj całość »

Licznik odwiedzin

8079546
Obecnie stronę przegląda
75 użytkownik(-ów)
  • RSS RSS: Aktualności
  • RSS RSS: Komunikaty
  • UWAGA adresaci decyzji ZER MSWiA: Odwołanie MUSI być złożone w ciągu 30 dni! Wzory odwołań do Sądu Okręgowego w Warszawie znajdują się tutaj: http://www.janusz-zemke.pl/_poradnik/_news/18/2/4098/wzory_odwolan_do_wlasciwe.html lub na stronie Federacji SSM: https://www.fssm.pl/wzory-odwolan-od-decyzji-zer

Komunikaty

* Poseł Janusz Zemke komentował dla różnych redakcji mediów reakcję Unii Europejskiej na sytuację polityczną w Polsce. Ponadto uczestniczy w działaniach Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej dot. skutków ustawy z 16 grudnia 2016 r., o czym informuje w "Poradniku dla emerytów...". W zakładce "Internauci piszą" poseł odpowiada na zapytania zainteresowanych mundurowych, zaniepokojonych bieżącymi wydarzeniami w naszym kraju. Natomiast w Parlamencie Europejskim przez kilka najbliższych tygodni potrwa przerwa wakacyjna.

* Poseł Janusz Zemke, jako członek Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej ws. skutków represyjnej ustawy z 16 grudnia 2016 r. – uczestniczyć będzie w wielu spotkaniach ze środowiskami emerytów mundurowych, m.in. 15 września w Łodzi, 16 września w Ostrowcu Świętokrzyskim, 21 września w Nakle i Sępólnie Krajeńskim, 22 września w Świeciu i Tucholi oraz 18 października w Jeleniej Górze. O szczegółach będziemy na bieżąco informować.

* 15 lipca 2017 r. liczba na liczniku odwiedzin strony posła Janusza Zemke przekoczyła 8 (osiem) milionów! Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie!

* 14 lipca br. o godz. 20,20 w TVN24 Biznes i Świat, w programie "Fakty z zagranicy" komentatorami reakcji Komisji Europejskiej na sądowe ustawy w Polsce byli posłowie Michał Kamiński (ED) i Janusz Zemke (SLD). Zapraszamy do oglądania zapisu programu w Internecie.

* 11 lipca br. w Superstacji o godz. 18,45 wyemitowany został program  "Polska w kawałkach Grzegorza Jankowskiego". Gośćmi byli prof. Romuald Szeremietiew oraz dr Janusz Zemke. Zapraszamy do oglądania zapisu programu w internecie!

* 10 lipca br. poseł Janusz Zemke cytowany był w reportażu Pawła  Płuski w "Faktach" TVN na temat podpisanego przez MON memorandum dot. zakupu Patriotów: "– Polski rząd chce w USA kupić coś, czego jeszcze nie ma i naprawdę nie będzie to tak, że kupimy za taką cenę, jaką chcemy zapłacić. To sprzedający podyktują nam cenę" – powiedział J. Zemke. Czytaj także "Za Patrioty możemy zapłacić więcej niż inni" na łamach "Rzeczpospolitej"

* W "Poradniku dla emerytów..." znajduje się informacja posła Janusza Zemke dotycząca zaawansowania i planowanych działań Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej.

* Od 10 lipca br. rozpoczyna się tydzień posiedzeń eurodeputowanych w komisjach parlamentarnych w Brukseli. Harmonogram prac zobacz TUTAJ.

* 8 lipca br. o godz. 19,35 dwaj europosłowie Karol Karski i Janusz Zemke byli gośćmi "Faktów po Faktach" w TVN24, gdzie rozmawiano o znaczeniu wizyty prezydenta USA dla Polski i podpisanego przez MON memorandum, związanego z zakupem systemu obrony powietrznej Patriot dla armii.

* 7 lipca br. w papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej" ukazał się artykuł Romana Laudańskiego pt. "Już czas na polskich Patriotów", gdzie zawarta jest wypowiedź posła Janusza Zemke.

* Od 3 do 6 lipca br. w Strasburgu trwała kolejna sesja plenarna Parlamentu Europejskiego. Posłowie m.in. omówili wyniki posiedzenia Rady Europejskiej (22-23 czerwca) i przyjęli stanowisko przed szczytem państw grupy G20 (7-8 lipca) w Hamburgu. Ponadto debatowali nad propozycją utworzenia tymczasowej komisji parlamentarnej, której zadaniem będzie opracowanie skuteczniejszych sposobów przeciwdziałania terroryzmowi. Wystąpienia w debacie posła Janusza Zemke TUTAJ. Więcej tematów TUTAJ

* 30 czerwca br. o godz. 21,30 gośćmi programu "TAK czy NIE" w Polsat News byli europosłowie Michał Boni i Janusz Zemke. Prowadziła redaktor Agnieszka Gozdyra. Oglądaj więcej w internecie.

* 27 czerwca br. ukazał się w papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej" wywiad Jacka Deptuły z posłem Januszem Zemke pt. "Poniatowski przyleciał, Patrioty mogą odlecieć", m.in. o tym, że rozmowy o kupnie amerykańskich baterii Patriot za 30 mld zł utknęły w martwym punkcie, choć miały być na wyposażeniu polskiej armii – jak zapewniał minister Macierewicz – jeszcze w tym roku, czytaj także TUTAJ

Sonda

Jak PE powinien wpływać na przyszłość Europy?

Komentarz na gorąco...

Jest memorandum i co dalej?

– Niedawno komentowałem zapowiedź ministra Macierewicza, że Patrioty będą jeszcze w tym roku na wyposażeniu polskiej armii. Byłem przekonany od początku, że jest to sprawa nierealna.

Faktem jest, że priorytetem w modernizacji polskiej armii jest zakup systemów obrony powietrznej. Każde zagrożenie zaczyna się bowiem z powietrza, by zniszczyć wpierw centra i systemy dowodzenia. Sami nie jesteśmy w stanie wyprodukować będących przedmiotem przetargu MON mobilnych wyrzutni rakiet krótkiego i średniego zasięgu.

Mimo że mamy pieniądze na zakup, to problem polegał na tym, że Amerykanie nie chcieli nam sprzedać Patriotów wraz z najnowocześniejszą technologią. Wolą sprzedawać sprzęt starszy. Polski warunek, by łączyć sprzedaż z technologią jest słuszny, ale trudno osiągalny. Sprawa zakupu baterii Patriotów jest przedmiotem rozmów polsko-amerykańskich co najmniej od 2015 r., jeszcze za koalicji PO-PSL.

Podczas wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce odtrąbiono sukces MON w postaci podpisanego memorandum, czyli porozumienia określającego tzw. mapę drogową etapowego zakupu systemu Patriot.

Memorandum potwierdza, że Polska chce kupić system obrony kraju w Stanach Zjednoczonych. Zastanawiam się jednak, kiedy będziemy mogli kupić ten system, a jeszcze ważniejsza jest kwestia ceny.

Powinniśmy prowadzić negocjacje równolegle z USA i Europą, a na koniec podjąć decyzję na podstawie techniki, ceny i offsetu. Uważam za bardzo ryzykowny sposób wyboru producenta. Jeśli systemu wartego kilkadziesiąt miliardów złotych nie kupujemy w procedurach przetargowych, a sprzedający wie, że kupujemy wyłącznie u niego, to się z zasady kończy wyższą ceną. Obawiam się, że zapłacimy więcej niż 30 mld zł.

Warto zauważyć, że mowa jest o dwóch bateriach, tymczasem, by uruchomić system Wisła, potrzebnych jest ich osiem. Memorandum jest, system obrony powietrznej kraju może być za ładnych kilka lat.

Janusz Zemke

Bruksela,
7 lipca 2017 r.

***

Czytaj całość »

GALERIA LAUREATÓW KONKURSÓW

Obraz 1244

FUNDACJA im. JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO

Obraz 1296

Strona Komisji Europejskiej po polsku

* Funkcjonuje specjalna strona internetowa Komisji Europejskiej w języku polskim. Zapraszamy do korzystania z jej treści TUTAJ

Staże i wizyty naukowe
w Parlamencie Europejskim

Pragnąc wnieść swój wkład w rozwój edukacji europejskiej i szkolenie zawodowe oraz umożliwić obywatelom poznanie zasad funkcjonowania instytucji, Parlament Europejski oferuje różne rodzaje staży i „wizyt naukowych” w Sekretariacie Generalnym PE oraz w innych instytucjach europejskich.

Czytaj całość »

Kalendarz

21 Lipca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą: Paulina, Daniel i Wiktor
Do końca roku zostało
163 dni.

Internauci piszą...

Strona: 1, ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 z 35

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

"Stowarzyszenie Bez Ograniczeń" dziękuje

* Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie na studyjny wyjazd do Brukseli Panu Januszowi Zemke – posłowi do Parlamentu Europejskiego. Czujemy się zaszczycone i szczęśliwe, że nasza społeczna praca na rzecz podnoszenia jakości życia osób z niepełnosprawnościami zarówno w szkole, w której pracujemy, jak i w stowarzyszeniu została doceniona.

Jednocześnie z całego serca dziękujemy za wspieranie każdego z naszych przedsięwzięć.

Wspaniała gościna, niezwykła atmosfera, lekcja historii, spotkanie z politykiem, a przede wszystkim człowiekiem o wielkim sercu i kulturze, godnym naśladowania dla wielu. DZIĘKUJEMY!

"Stowarzyszenie Bez Ograniczeń", Bydgoszcz, 8 grudnia 2015 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

W sprawie ograniczenia dostępu do broni

* Szanowany Panie,
7 stycznia 2015 roku terroryści zaatakowali redakcję Charlie Hebdo używając nierejestrowanej, nielegalnej broni samoczynnej (automatycznej) typu Kałasznikow.

Komisja Europejska rozpoczęła prace nad zmianami do dyrektywy regulującej kwestie obrotu bronią i jej posiadania w UE w celu ograniczenia dostępu do broni samopowtarzalnej (półautomatycznej), ale ten rodzaj broni nie został użyty w ataku ani nie jest zazwyczaj używany przez zwykłych bandytów.

18 listopada 2015 pojawił się oficjalnie komunikat w tej sprawie.
Niektórzy terroryści, którzy dokonali tego zbrodniczego czynu ciągle są na wolności, policja nie zakończyła oficjalnego śledztwa, a Komisja Europejska już proponuje bardzo daleko idące zmiany, które tylko w teorii mogą zapobiec podobnym zdarzeniom.

Proponowane w „Council Directive 91/477/EEC on control of the acquisition and possession of weapons” poprawki są nielogiczne, błędne w swoich założeniach oraz nie poparte żadnymi oficjalnymi danymi. Są one szkodliwe z punktu widzenia gospodarczego.
Ala co najważniejsze – są niesprawiedliwe, szczególnie w stosunku do ofiar ale również niesprawiedliwe w stosunku do praworządnych obywateli, którym Komisja Europejska chce odebrać ich własność (karabinki i pistolety samopowtarzalne, a nawet broń dekoracyjną i pozbawioną możliwości oddania strzału), a tym samym pozbawić podstawowych praw obywateli UE.

Jedynym argumentem, który wymyślili komisarze – Pani Elżbieta Bieńkowska i Pan Dimitris Avramopoulos jest to, że broń obecnie legalnie używana przez praworządnych obywateli UE jest podobna i „wygląda jak broń samoczynna”, którą nielegalnie używają terroryści. Dokument ten jest obrazą naszych praw obywatelskich oraz naszej inteligencji.

Dyrektywa ta jest tylko akcją propagandową, bezwzględnie wykorzystującą tragedię narodu francuskiego.

Zastrzeżenia do tej dyrektywy:
– Uderza ona tylko w praworządnych obywateli a NIE w terrorystów, którzy i tak każdą broń sobie nielegalnie załatwią, co daje im przewagę nad społeczeństwem – jest to przejaw rasizmu oraz dyskryminacji praworządnych i normalnych obywateli UE.

– Spora część obywateli Unii Europejskiej jest przeciwna takim reżimowym rozwiązaniom (przykład: społeczne akcje zawiązujące się przeciw tej dyrektywie), a praworządni obywatele – posiadacze broni palnej są liczebną grupą w Europie.
– Proponowane zmiany przewidują wywłaszczenie oraz złomowanie istniejących egzemplarzy broni, jest to totalitarna metoda. Istnieje duża szansa, że właśnie w momencie przekazania broni do zniszczenia trafi ona w ręce bandytów. Obecnie broń w rękach praworządnych obywateli jest ściśle ewidencjonowana oraz monitorowana i nie ma przypadków, poza jednostkowymi, utraty broni przez legalnych posiadaczy.
– Rozbrojenie praworządnych obywateli naszego kraju nie spowoduje rozbrojenie kryminalistów i terrorystów. Oni nie zważają na prawo, broni nie pozyskują w sposób legalny, nie zdają egzaminów, nie rejestrują ich na policji.
– Obecnie Polska ma jeden z najniższych wskaźników posiadania broni (1 sztuka na 100 mieszkańców – słownie JEDNA), a np. w Niemczech 30 na 100, w Czechach 16 na 100 mieszkańców. Tym samym setki tysięcy osób w całej UE zostaną pozbawione swojej legalnej własności, a kto zapłaci im odszkodowanie? Czy komisarze i posłowie UE?
 – Zlikwidowana zostanie cała gałąź przemysłu, zmniejszy się zatrudnienie w zakładach produkujących broń i amunicję oraz inne rzeczy z tym związane – są to setki tysięcy osób w całej UE.
– Ucierpią dziesiątki tysięcy sportowców, w tym młodzież zrzeszona w klubach strzeleckich, grupach rekonstrukcji historycznej czy klubach myśliwskich.

W związku z powyższym zdecydowanie protestuję przeciwko tej dyrektywie i będę śledził Pana zachowanie w tej sprawie.

Z poważaniem (dane adresowe do wiadomości posła),
członek Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego
i Opolskiego Stowarzyszenia Miłośników Broni
Opole, 24 listopada 2015 r.

***
Uprzejmie dziękuję za nadesłany e-mail w sprawie projektu wniosku Komisji Europejskiej, zakładającego obostrzenia w zakresie posiadania broni przez obywateli, w tym przeznaczonej do użytku sportowego i kolekcjonerskiej.

Ostatnie tragiczne wydarzenia w Paryżu z pewnością wymagają zdecydowanych działań. Uważam jednak, że powinny to być decyzje przemyślane i precyzyjnie uderzające w źródła zagrożeń. Duży zakres odpowiedzialności w tym obszarze spoczywa również nie tylko na Unii, ale i państwach członkowskich, które najlepiej są w stanie egzekwować przepisy o dostępie do broni.

Mając powyższe na uwadze, pragnę zapewnić, że w trakcie prac legislacyjnych w Parlamencie Europejskim będziemy – wraz z innymi posłami S&D – podnosić poruszone w nadesłanym e-mailu kwestie.

Z poważaniem,

Janusz Zemke

Strasburg, 24 listopada 2015 r.

*** 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Partie lewicowe w Parlamencie Europejskim

* Witam szanowny Panie Pośle! W ostatnim czasie stałem się indywidualnym członkiem Europejskiej Partii Lewicy. Proszę o informacje o tym, jak odbywa się działalność w ramach tej struktury.

(dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke)

***

Szanowny Panie,
w imieniu posła Janusza Zemke, uprzejmie Panu dziękuję za e-mail.
Pragnę też pogratulować, że zdecydował się Pan aktywnie włączyć w prospołeczną działalność organizacji lewicowej, funkcjonującej na poziomie europejskim.

Muszę jednak zaznaczyć, że zarówno Sojusz Lewicy Demokratycznej, jak i poseł Janusz Zemke są członkami Partii Europejskich Socjalistów (PES), której program i wartości reprezentują w Parlamencie Europejskim, należąc do grupy politycznej Socjalistów i Demokratów (S&D).

Partię Europejskiej Lewicy
(PEL), do której Pan przystąpił – reprezentuje w Parlamencie Europejskim inna grupa polityczna, tj. Zjednoczona Lewica Europejska/Nordycka Zielona Lewica (GUE/NGL).

Mając powyższe na uwadze, raz jeszcze dziękuję za mail i w sprawie pytań dotyczących działalności Partii Zjednoczonej Lewicy (PEL) uprzejmie sugeruję zapoznanie się ze stroną internetową tej partii (http://www.european-left.org/), gdzie znajdzie Pan zapewne odpowiedź na wszystkie interesujące go kwestie.

Z poważaniem,
Marek Tomczyk, asystent posła
Bruksela, 26 września 2015 r.

***
 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Apel do posłów w sprawie TTIP

Szanowny Panie Europośle Januszu Zemke,

zwracam się do Pana w sprawie zbliżającego się głosowania w Parlamencie Europejskim, dotyczącego wstępnego raportu na temat Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP). Cieszymy się, że Parlament Europejski wyraża swoją opinię na temat TTIP oraz doceniamy rolę, jaką odegrał w dotychczasowych debatach publicznych kwestii tej dotyczących.

Apelujemy do wszystkich członkiń i członków Parlamentu Europejskiego, by określając swoje stanowisko wzięli pod uwagę wolę wyrażoną przez 2,3 miliona obywatelek i obywateli UE, a tym samym wsparli uchwałę wzywającą do zerwania rozmów w sprawie TTIP w zakresie przewidzianym przez obowiązujący obecnie mandat negocjacyjny. Prosimy co najmniej o zwrócenie uwagi, z jak wielką krytyką spotkał się zarówno w debacie publicznej, jak i w konsultacjach Komisji Europejskiej, negocjowany w ramach TTIP mechanizm rozstrzygania sporów inwestor-przeciw-państwu (ISDS) i odrzucenie go w każdej możliwej postaci.

My, sygnatariuszki i sygnatariusze, reprezentujemy 477 organizacji z całej Europy, włączając w to 12 organizacji z Polski. Nasza koalicja skupia związki zawodowe i organizacje społeczeństwa obywatelskiego, reprezentujące szeroki zakres interesu publicznego, w tym ochronę środowiska, zdrowie, prawa obywatelskie, rolnictwo, prawa konsumenckie oraz kluczowe usługi publiczne, w tym zwłaszcza edukację i służbę zdrowia.

W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy zgromadziliśmy już przeszło 2,3 miliona podpisów przeciwko zawarciu TTIP oraz ratyfikacji Kompleksowej Umowy Gospodarczo-Handlowej (CETA) z Kanadą. Czyni to ze Stop TTIP największą do tej pory Europejską Inicjatywą Obywatelską, nawet jeśli Komisja odmawia jej rejestracji. Chcemy powstrzymać TTIP oraz CETA, ponieważ zawierają kilka krytycznych elementów, takich jak ISDS czy zasady współpracy regulacyjnej, zagrażających demokracji i praworządności. Chcemy zapobiec obniżaniu w procesie nietransparentnych negocjacji standardów zatrudnienia, opieki społecznej, ochrony środowiska, prywatności, praw konsumenckich oraz deregulacji usług publicznych (takich jak dostęp do wody), jak również dostępu do dóbr kultury.

Z poważaniem,
(dane adresowe do wiadomości posła Janusza Zemke), 7 lipca 2015 r.
***
 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Uwolnić panoramę!

* Internauci piszą do europosłów w sprawie uwolnienia panoramy w całej Unii Europejskiej. Liczne e-maile zawierają obawy przed objęciem prawami autorskimi fotografii komercyjnych, na których pojawiają się powszechnie znane, a charakterystyczne dla europejskich miast obiekty, jak np. wieża Eiffla w Paryżu.

Niektóre propozycje przyjęte przez Komisję Prawną PE zmierzają do potrzeby uzyskiwania zgody właścicieli praw autorskich obiektu na wykonanie zdjęcia. Internauci zachęcani do lobbingu przez Wikipedię https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wikipedia_Signpost/2015-06-17/In_focus, uznają, że obiekty te stały się własnością publiczną i fotograficzna panorama z ich widokiem nie powinna podlegać ograniczeniom w całej Unii. Przestrzeń publiczna istnieje bowiem dla korzyści wszystkich.

Debata na ten temat odbędzie się w Parlamencie Europejskim 9 lipca, czytaj więcej... Temat posiedzenia: "Harmonizacja niektórych aspektów praw autorskich i pokrewnych w społeczeństwie informacyjnym", posłanka-sprawozdawca będzie Julia Reda z Zielonych (Niemcy).

Aktualizacja: Stosunkiem głosów 502 do 40, europosłowie zagłosowali za uwolnieniem panoramy, w tym także poseł Janusz Zemke, 9 lipca 2015 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Głosowanie ws. TTIP

* Szanowny panie pośle,
pisze do pana w sprawie nadchodzącego głosowania w sprawie przyszłości TTIP (Transatlantic Trade and Investment Partnership czyli Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji).

Ta umowa jest niedopuszczalnym atakiem na suwerenność państwową Polski, możność samodzielnego stanowienia prawa i decydowania o zasadach, jakimi nasz kraj, zarówno jako suwerenna jednostka, jak i członek Unii Europejskiej, zamierza się kierować.

Szczególnie klauzula “investor-state dispute settlement” (ISDS) daje olbrzymią przewagę korporacjom, które mogą pozywać państwa członkowskie o “pozbawienie ich zysków” tylko i wyłącznie ze względu na wprowadzenie w życie przez demokratycznie wybrane władze ustaw chroniących rodzimy rynek, przemysł, środowisko naturalne itp.

Jest to oburzające i oczekuję od pana, jako mojego reprezentanta zajęcia jedynego stanowiska zgodnego z interesem narodu, tj. głosowania przeciwko TTIP.

Z wyrazami szacunku, (dane adresowe do wiadomości posła), 12 czerwca 2015 r.

***

Szanowni Państwo,

takie i podobnej treści e-maili europosłowie otrzymują dziesiątki dziennie. Dowodzi to jak bardzo kontrowersyjne są ustalenia TTIP. Faktem jest także, że na poprzednim posiedzeniu Parlamentu Europejskiego duża liczba zgłoszonych poprawek do rekomendacji ws. negocjacji TTIP była przyczyną odwołania debaty  oraz głosowania. Tekst przekazano Komisji Handlu Międzynarodowego (INTA), która podejmie decyzję o kolejnych krokach. Posiedzenie komisji zaplanowano na 15-16 czerwca. Do niej wpływają wszystkie uwagi od europosłów. Przed następnym terminem głosowania w Parlamencie sprawy TTIP zbierze się frakcja Socjalistów i Demokratów (S&D) i ustali jak będą głosować jej europosłowie.

Janusz Zemke

Bruksela, 15 czerwca 2015 r.

***


 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Fundacja Chustka

* Szanowny Panie Pośle,
w imieniu Fundacji Chustka (polskiej organizacji pozarządowej, członka Pain Alliance Europe, zajmującej się wsparciem osób, które cierpią z powodu bólu) - zwracam się z uprzejmą prośbą o poparcie założeń i działań powstałej w 2014 roku w europarlamencie European Parliament Interest Group on Brain, Mind and Pain.

Aktualnie wspiera ją ponad 40 europosłów z różnych państw - członków Unii Europejskiej, niestety, w tej grupie nie ma nikogo z Polski.

Ponieważ w Rzeczpospolitej Polskiej wiele tysięcy naszych rodaków cierpi na ból przewlekły, związany z różnego typu schorzeniami (w tym chorobami nieuleczalnymi), bardzo prosimy o wsparcie tej inicjatywy w imieniu polskich pacjentów. Brak przedstawicieli polskich w tej grupie deputowanych napawa nas ogromnym smutkiem i troską. Będziemy ogromnie zobowiązani za potwierdzenie otrzymania naszego apelu.
http://www.brainmindpain.eu/register-of-supporters/
Łączę wyrazy szacunku,
Agnieszka Olejnik, Prezes Zarządu Fundacji Chustka

***
Szanowna Pani Prezes,
uprzejmie informuję, że zainspirowany Pani e-mailem, zgłosiłem akces do grupy European Parliament Interest Group on Brain, Mind and Pain.
Z poważaniem, Janusz ZEMKE
Bruksela, 26 maja 2015 r.

***

 

 

Strona: 1, ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 z 35